Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Silnik z Polski lepszy od Tesli?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news Bardziej dynamiczny i zarazem oszczędniejszy – silnik elektryczny zbudowany przez pracowników Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego jest podobno jedną z najlepszych takich konstrukcji na świecie. - Idealny do samochodów elektrycznych – zachwalają i liczą na inwestorów.

Naukowcy ze Szczecina stworzyli prototyp silnika, który może posłużyć do napędów samochodów elektrycznych. Konstrukcja pozwala lepiej przyśpieszać, jechać dłużej i z większą mocą niż obecne silniki w pojazdach elektrycznych.

Źródłem sukcesu są patenty pracowników Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, które pozwalają lepiej kontrolować pole magnetyczne wewnątrz napędu. Ponadto posiada kilka dodatkowych źródeł zasilania, co z kolei umożliwia uzyskanie lepszego momentu obrotowego - podkreśla dr inż. Marcin Wardach z Wydziału Elektrycznego ZUT.

- Udało nam się stworzyć silnik, który gwarantuje dobrą dynamikę w momencie rozpędzania i rozwijanie dużych prędkości. Nasz silnik osiąga lepsze wyniki niż silnik Tesli, która to firma jest obecnie wzorem dla aut elektrycznych – zachwala prof. Ryszard Pałka, kierownik katedry elektroenergetyki i napędów elektrycznych Wydziału Elektrycznego ZUT.

- To już szósty prototyp. Finalna konstrukcja trwała kilka lat - zwraca uwagę dr inż. Piotr Paplicki podkreślając, że na praktyczne zastosowanie innowacyjnego silnika trzeba będzie jeszcze poczekać.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Tadzik (gość)

  Właśnie to różni Polskę od Zachodu, że tam by już produkowali i sprzedawali a u nas testują i ulepszają. Tesla jeździ, pomimo gorszego silnika. A nasz doskonały stoi w gablotce uczelni.

 • Pjankowski (gość)

  ogólnie polski biznes moto rozwija się świetnie i ma się dobrze. Panek SA i inne wypożyczalnie chociażby to doskonały przykład tego jak rozwijamy się również motoryzacyjnie, chociażby w tym roku rusza Car sharing w stolicy własnie firmy Panek.

 • TECHNOLOGIE PRZYSZŁOSCI (gość)

  ENERGIA I TRANSPORT MA FUNDAMENTALNE ZNACZENIE , KOŃCZĄ SIĘ ZASOBY NATURALNE -- POLACY WSZYSTKO OPRACUJĄ ,,,,,,,,,,,,,, TYLKO NIE MOŻEMY WDROŻYĆ ,,,,,,, ,NAUKA ŚWIATOWA ZAREZERWOWAŁA ŚRODKI GIGANTYCZNE NA 50 LAT ,,CHE ODBUDOWAĆ REGION W POLSCE W TECHNOLOGIACH PRZYSZŁOŚCI I NAM PRZEMYSŁ , NA DYDAKTYCZNY DLA MŁODZIEŻY NASZEJ I Z CAŁEGO ŚWIATA ! !!!!! !!!!!! !!!!!!! !!!!! --NA POCZĄTEK ,DALI ZALICZKĘ NA MEDYCYNĘ ; NA POWIAT DYDAKTYCZNY DLA INNYCH POWIATÓW(dla młodzieży) 1 MILIARD ERO ,leży u ministra rolnictwa i żaden powiat nie pobiera ,,,,,,, POWIATY DOSTAŁY DODATKOWE ŚRODKI ,PO 1,5 BILIONA ERO = 800 BILIONÓW I PRZEPADŁY -- najważniejsze to wyżywienie planety -- będzie brakować ok 80% ENERGI !!!!!!!!! --ALE TO TYSIĄCE TEMATÓW ----

 • Moheranin (gość)

  Tadzik, na co czekasz, produkuj !!!

 • Edek (gość)

  Niech zaczną oferować zestawy do przeróbki samochodów spalinowych. Jeżeli ten silnik ma co najmniej 120 koni to ja już jestem zainteresowany przeróbką.

 • Koń (gość)

  ,, Bo musi być bezpiecznie,, Ekologia nikogo tak naprawdę nie interesuje tylko biznes,

 • Koń (gość)

  To tak jak z hanslarzem narkotyków i tytoniu. Mają kamery obserwują czy idzie właściwa osoba a jeżeli ktoś obcy nie otwierają drzwi. Przy granicy sprzedają i każdy wie prócz policji. Dziwne zjawisko czy korupcja? Legalne na półkach a z domu przynosi te nielegalne i kupuje mieszkania córce a zarabia grosze. Wtyki w urzędach itd pozwalająca kontrolowanie patologii, którą sami budują poprzez podawanie na imprezach dzieciom. Skandal patologiczny miasteczek, w których rządzi rodzinny interes. Kasyno, jedna maszyna legalna reszta za murem w innym baraku narkotyki i przestępcy poszukiwani chyba coś kombinują na Dino koło zitau. Ich kamery obserwują sklep i ludzi a tam posobno nie ma ochrony

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości