Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Silniki spalinowe. Czy mają przyszłość?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Skoda Co jakiś czas przez branżowe media przetacza się fala dyskusji na temat przyszłości silników spalinowych. Czy w obecnych czasach mają sens?

Według Boscha samochody z silnikami benzynowymi czy diesla będą wciąż chętnie wybierane przez kolejne 10 lat. Firmowe prognozy pokazują, że dwa z każdych trzech zarejestrowanych samochodów w 2030 roku będą napędzane benzyną lub olejem napędowym.

Inną kwestią pozostaje jakie paliwo będzie stosowane w silnikach spalinowych. Bosch liczy na to, że do baku w przyszłości wlejemy odnawialne paliwo syntetyczne. Koncern zwraca uwagę, że wodór staje się coraz ważniejszy, zarówno w przemyśle motoryzacyjnym, jak i technologii budowlanej

Redakcja poleca: Sprawdzamy czy warto kupić używanego Opla Astrę II

Na czas pandemii koncern wstrzymał produkcję w prawie 100 miejscach na świecie. Poszczególne zakłady obecnie stopniowo wracają do normalnej działalności. Dane firmy pokazują, że produkcja motoryzacyjna spadnie o co najmniej 20 proc. w 2020 roku.

Według danych z końca marca 2020 r., w Polsce było zarejestrowanychłącznie 10 701 samochodówosobowych z napędem elektrycznym. W I kwartale 2020 r. bieżącego roku liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in wyniosła 1 705 sztuk – o 86% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy model Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości