Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Silniki V8 wrócą do Formuły 1?

Data publikacji: Autor: (kr)

Fot. Archiwum Polskapresse Bernie Ecclestone przyznał, że marzy mu się powrót silników V8 do Formuły 1. W przyszłym tygodniu szef F1 przedstawi swój pomysł podczas spotkania Grupy Strategicznej.

Fot. Archiwum Polskapresse- Obecnie używane silniki są świetne, ale to nie jest Formuła 1. To tak, jakby dziewczyny na balecie zakładały adidasy - tak Bernie Ecclestone podsumował hybrydowe silniki V6, których obecnie używa się w F1. Brytyjski miliarder uważa, że jednostki napędowe, które stosowano wcześniej był zdecydowanie lepsze.

- W F1 bardzo ważny jest hałas. To po prostu część tego sportu. Chciałbym, żeby w Formule 1 używano silników V8 i w przyszłym tygodniu będę próbował przekonać do tego Grupę Strategiczną F1 - zapowiedział Ecclestone.

Swoje plany, Brytyjczyk chciałby wcielić w życie od sezonu 2016. Dał również do zrozumienia, że obecne silniki powodują, iż w F1 "wieje nudą".

- Wszyscy możemy postawić nasze pieniądze na to, że rozgrywki wygra Mercedes. Nie do końca o to nam chodzi - powiedział.

Najdonośniejszych głosów protestu należy się oczywiście spodziewać ze strony niemieckiego teamu, ale Ecclestone nie przywiązuje do tego wielkiej wagi. Szef F1 stwierdził, że dla inżynierów Mercedesa, perspektywa zbudowania silnika o mocy 1000 KM będzie marzeniem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości