Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skazani na wąskie gardło

Data publikacji: Autor: JOD - Gazeta Poznańska

Fot. Gazeta Poznańska

Poznańska obwodnica zostanie poszerzona najwcześniej za dwa lata. Być może jeszcze później.

 Fot. Gazeta Poznañska

Przejazd przez Poznań na trasie między Berlinem a Warszawą przypomina piekło. Budowa autostrady nic na razie nie zmieniła, bo kończy się ona w Poznaniu, a do tego jest horrendalnie droga. Wysokie opłaty zmuszają przewoźników do korzystania z tras równoległych. Jest nadzieja, że niektórzy z nich będą jeździć autostradą po oddaniu odcinka do Nowego Tomyśla, jednak z pewnością większość pozostanie wierna trasom zakorkowanym, ale bezpłatnym.

 

Samorząd przejął poznański odcinek trasy krajowej nr 2, czyli także ulicę Lechicką w stanie katastrofalnym. Przeprowadził drobne inwestycje, wymienił nawierzchnie a od kilku lat zapowiada przebudowę odcinka najgorszego - między mostem a ul. Naramowicką.

 

Przygotowania do tego zadania trwają bardzo długo. Właśnie unieważniony został przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej. - Zgłosiły się cztery firmy. Wybraliśmy najtańszą ofertę, ale pozostali uczestnicy przetargu się odwołali. Rozgrywkę unieważniono - informuje Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

 

Jeszcze w tym roku ma się odbyć ponowny przetarg na wykonanie dokumentacji. Jeżeli uda się go rozstrzygnąć, dokumentacja powinna być gotowa w przyszłym roku. Roboty budowlane mogłyby wówczas ruszyć rok później, czyli w roku 2006, ale warunkiem jest zapisanie tego zadania w budżecie miasta.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości