Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skazani rowerzyści wychodzą na wolność

Data publikacji: Autor: (ks)

Fot: Archiwum Polskapresse Wciągu najbliższych dni wyjdą na wolność wszyscy rowerzyści skazani za jazdę po pijanemu. Jest to możliwe po zmianie przepisów, które wykreśliły z kodeksu karnego przestępstwo za kierowanie rowerem po pijanemu.

Na mocy nowych uregulowań jazda rowerem "na gazie" jest wykroczeniem za które  grozi najwyżej miesiąc aresztu.Fot: Archiwum Polskapresse

Sądy pracują teraz na pełnych obrotach, przegląda się akta takich spraw, chodzi o jak najszybsze wyszukanie tych, którzy mogą skorzystać z amnestii. Wydłużanie ich pobytu za kratami może się wiązać z koniecznością wypłaty im odszkodowań.

Aby przyspieszyć zwolnienia dokumentację sprawdzają też pracownicy służb więziennych. Pomysł posyłania do więzień pijanych rowerzystów budził od lat kontrowersje, zwracano m.in. uwagę na koszty utrzymania takich delikwentów. Niekiedy były to wydatki rzędu 4 tys. zł miesięcznie na jednego skazanego rowerzystę.

Ustawodawca podkreślał też nieskuteczność obowiązujących od kilkunastu lat rozwiązań, mimo groźby surowych kar liczba nietrzeźwych rowerzystów nie spadała.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości