Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36203 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda Citigo. Rekordowe 1,58 l/100km!

Data publikacji: Autor: Motofakty.pl

Fot. Skoda W miniony weekend podczas Auto Moto Show 2016 w Katowicach odbył się Eko Rajd - impreza samochodowa, która promuje oszczędny i ekologiczny tryb jazdy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas imprezy padł rekord.

Fot. Skoda Trasa licząca około 180 km przebiegała przez Śląsk i Jurę Krakowsko-Częstochowską po drogach miejskich, pozamiejskich i na autostradzie. Podczas eko wyzwania zespół Skoda Auto Szkoły osiągnął rekordowy wynik. Na trasie liczącej 234 kilometry załoga Citigo 1.0 MPI 75 KM zużyła 1,58 litra na 100 kilometrów.

„Wynik łączny to 3,7 l na trasie 234 kilometrów, co warto dodać - przy średniej prędkości 70 km/h. Na autostradzie, żeby zmieścić się w wyznaczonym przez organizatora czasie jechaliśmy między 130 a 140 km/h” – mówi Kamil Kłujsza, instruktor Skoda Auto Szkoły. „Ten wynik nie przyszedł jednak sam. Od lat pracujemy w Skoda Auto Szkole i specjalizujemy się w ecodrivingu. Przyznaje jednak, że ten wynik nas samych zaskoczył, tym bardziej, że w trakcie rajdu były jeszcze dwie próby sportowe, podczas których zajęliśmy trzecie miejsce. Jest więc co świętować”.

Do tej pory rekordowy wynik Skoda Auto Szkoły w podobnych zmaganiach należał do Skody Octavia GreenLine II generacji – pięć lat temu średnie zużycie paliwa na trasie liczącej 300 km wyniosło 1,89 l/100 km.

Ecodriving to styl jazdy, który można wykorzystywać niezależnie od warunków pogodowych. Jego znajomość pozwala zaoszczędzić paliwo i części eksploatacyjne, zwiększa bezpieczeństwo podróżujących i chroni środowisko.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Łukasz Szczepanik (gość)

  Mam pytanie jaki był sposób tankowania, bo jeżeli do normalnego wlewu paliwowego normalnym dystrybutorem, to ja tak w swoim samochodzie 2l zmieszczę naciskając parę razy. Po za tym w baku jest powietrze którego objętość zależy od temperatury, paliwo tez ma swoją rozszerzalność cieplną, więc pytanie jak to badano, jeżeli nie wzięto pod uwagę tych czynników, to wynik jest nic nie warty. Pozdrawiam Łukasz

 • Andrzej (gość)

  Ok to że dotankowanie pod korek jest nie miarodajne z tym się zgodzę, ale przecież wyniki wszystkich aut były w ten sposób określane. A że kierowca skody ma ogromne doswiadzenie w eco- drvingu przełożyło się na najlepszy wynik.

 • Z Kurą nie kupię... (gość)

  jeżdziłem i jest to fajne auto. Ten silniczek jest OK ma dynamikę i ciągnie choć to 3 cylindry i 1 litr ale jest to Nowoczesna jednostka prosta wolnossąca i bez udziwnień. Auto na 500tys km proste i tanie....

 • użytkownik citigo (gość)

  Nie pierd..... głupot autko w normalnych warunkach użytkowania pali średnio 5,5 litra. Co i tak uważam za dobry wynik.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Citigo zdjęcia

Skoda Citigo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Citigo Cena