Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda Fabia pali nieco ponad dwa litry na setkę

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Skoda Fabia pali nieco ponad dwa litry na setkę Gerhard Plattner, austriacki mistrz ekonomicznej jazdy przejechał Skodą Fabią GreenLine liczącą 2006 km trasę na jednym baku paliwa.

Trasa przejazdu rozpoczęła się w Reutte w Austrii, następnie kierowca dojechał do Bov w Danii, skąd wrócił do Reutte. Kierowca jechał z średnią prędkością 82 km/h i uzyskał rekordowo niski poziom zużycia paliwa – zaledwie 2,21 l /100 km.

Przypomnijmy, fabryczna norma zużycia paliwa dla Skody Fabii GreenLine wynosi 3,4 l oleju napędowego na 100 km. Samochód jest napędzany silnikiem wysokoprężnym 1.2 TDI, ma systemy Start&Stop i odzyskiwania energii podczas hamowania. Trasa z Austrii do Danii i z powrotem wiodła najdłuższą autostradą w Niemczech - A7.

Testujemy Skoda Fabia GreenLine - gadżet dla ekologów?

Ponowne tankowanie samochodu po przyjeździe na metę, podobnie jak cała wyprawa Plattnera, były nadzorowane przez międzynarodową organizację - International Police Motor Corporation (IPMC), która także opieczętowała wlew paliwa zanim Plattner wyruszył w trasę.

 

- Uzyskanie poziomu zużycia paliwa poniżej zdefiniowanych norm pokazuje, że poza producentami samochodów także każdy kierowca może mieć tutaj swój wkład. Mają na to wpływ nawet najmniejsze szczegóły, wspomnę tylko o właściwym ciśnieniu w oponach – powiedział Gerhard Plattner.

Skoda Fabia pali nieco ponad dwa litry na setkę
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Skoda Fabia pali nieco ponad dwa litry na setkę

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości