Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37174 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda Kodiaq. Start produkcji w Kvasinach

Data publikacji: Autor: (ip)

Skoda Kodiaq 

 Skoda Kodiaq z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM, manualną skrzynią 6-biegową oraz napędem na przednie koła została wyceniona na 89 900 zł.

Fot. Skoda Skoda Kodiaq to pierwszy SUV w gamie producenta, którego produkcja właśnei wystartowała. Do wyboru są dwie wersje jednostki wysokoprężnej 2.0 TDI (moc 150 i 190 KM) oraz trzy wersje benzynowe (1.4 TSI 125 KM i 150 KM oraz 2.0 TSI 180 KM). Skoda Kodiaq z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM, manualną skrzynią 6-biegową oraz napędem na przednie koła została wyceniona na 89 900 zł.

„Cieszymy się, że to już się dzieje! Rozpoczęcie seryjnej produkcji długo oczekiwanego modelu Kodiaq to emocjonujący moment dla całej firmy, a szczególnie dla naszego zespołu w Kvasinach” – mówi członek Zarządu Skody ds. Produkcji, Michael Oeljeklaus, dodając: „Czekaliśmy i przygotowywaliśmy się do tego momentu miesiącami”.

Modelem Kodiaq czeska marka wzmacnia swoją pozycję na najszybciej rozwijającym się segmencie rynkowym na świecie. Już w lutym 2017 roku najnowszy SUV wyjedzie na drogi.

Zanim fabryka Skody w Kvasinach przyjęła do produkcji najnowsze modele, stała się jeszcze większa i nowocześniejsza. Obok nowej tłoczni nadwozi i modyfikacji linii montażowej rozbudowano także lakiernię i magazyn.

Obiekt w Kvasinach to jedna z trzech fabryk Skody w Republice Czeskiej. Obecnie gwarantuje on pracę około 5900 osobom, co daje mu tytuł jednego z największych pracodawców w sektorze przemysłowym w regionie Hradec Králové. Aktualnie zakłady te przechodzą swoje największe przeobrażenie w historii – docelowo, już w ciągu kilku najbliższych lat, mają posiadać one zdolność produkcyjną wynoszącą aż 280 000 samochodów rocznie. Do końca 2018 roku czeski producent zainwestuje w ten obiekt 7,2 miliarda koron czeskich (1,15 miliarda złotych), tworząc przy tym kolejne dwa tysiące etatów.

Skoda Kodiaq dołączy w Kvasinach do produkowanych tam modeli Yeti i Superb. W 2015 roku wyprodukowano tu 142 tysiące samochodów. To obiekt o wyjątkowo bogatej tradycji: samochody są produkowane w Kvasinach już od 82 lat.
    

Skoda Kodiaq 

 Skoda Kodiaq z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM, manualną skrzynią 6-biegową oraz napędem na przednie koła została wyceniona na 89 900 zł.

Fot. Skoda

Skoda Kodiaq

Skoda Kodiaq z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM, manualną skrzynią 6-biegową oraz napędem na przednie koła została wyceniona na 89 900 zł.

Fot. Skoda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Pietru (gość)

    Takie tam badziewie!

  • kkjbnjk (gość)

    ochydny jak każdy twór volkswagena

  • brutus49 (gość)

    Kolejny sracz.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Skoda Kodiaq zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Kodiaq opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Kodiaq Cena