Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37174 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda. Kolejny kamień milowy w produkcji aut

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Skoda 22-milionowy pojazd opuścił linię produkcyjną Skody w Pekinie. Egzemplarz, który zamyka tę okrągłą liczbę to Kodiaq GT w kolorze Velvet Red, dostępny wyłącznie na chińskim rynku.

- Skoda rozwija się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaliśmy ponad jedną czwartą wszystkich pojazdów wyprodukowanych w historii naszej firmy. Przekroczenie 22 milionów wyprodukowanych samochodów to kolejny kamień milowy, który motywuje nas do konsekwentnego kontynuowania tego wzrostu, poprzez m.in.: wprowadzenie na rynek ponad 30 nowych modeli do końca 2022 r. w ramach naszej ofensywy produktowej. Chiny odegrają w tym kluczową rolę, ponieważ tutejszy rynek rozwija się niezwykle prężnie, a nasza atrakcyjna oferta, jak również pełna zaufania współpraca z wieloletnim partnerem joint venture, SAIC Volkswagen, to fundamenty tego sukcesu – komentuje Bernhard Maier, prezes Skoda Auto.

22-milionowy Kodiaq GT, który jest flagowym modelem marki na chińskim rynku i został stworzony w odpowiedzi na tamtejsze potrzeby, został wyprodukowany w fabryce SAIC Volkswagena w Changsha.

Zobacz także: Oto światowy samochód roku 2019

- W ramach naszej strategii rozwoju wykorzystujemy międzynarodowe i wydajne możliwości produkcji. Obecnie produkujemy w 16 zakładach na terenie dziewięciu krajów. Fakt, że nasz 22-milionowy pojazd został wyprodukowany w Chinach, jest również dowodem udanej internacjonalizacji marki Skoda - dodaje Michael Oeljeklaus, Członek zarządu Skoda Auto do spraw Produkcji i logistyki.

Historia marki na chińskim rynku sięga 1936 roku. Skoda miała tam wówczas pięć punktów dealerskich. Marka weszła ponownie na chiński rynek w 2007 roku, rozpoczynając produkcję modelu Octavia we współpracy z SAIC Volkswagen.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Skoda Kodiaq zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Kodiaq opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Kodiaq Cena