Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38787 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda liderem siódmy rok z rzędu

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Skoda Czeska marka już od siedmiu lat pobija rekordy sprzedaży, nie zwalniając tempa w roku 2015. Po raz kolejny Polacy najchętniej wybierali samochody tej marki, pobijając rekord 44 524 rejestracji. Skoda jest numerem jeden zarówno na rynku flotowym, jak i wśród klientów indywidualnych.

Fot. Skoda Już od 2009 roku Skoda nieprzerwanie jest liderem polskiego rynku samochodów nowych. Z roku na rok poprawia swoją pozycję, podnosząc roczny wynik: przez ostatnie 12 miesięcy zarejestrowano aż 44 524 samochody czeskiej marki, co stanowi wzrost o blisko 3% wobec wyniku z roku 2014 (43 301 samochodów). To aż 12,63% wszystkich samochodów zarejestrowanych w Polsce w tym czasie.

Osiągnięciem szczególnie wartym uwagi jest wynik wśród klientów indywidualnych: 14 210 zarejestrowanych sztuk, o 7,93% więcej niż w roku 2014i. Także na rynku flotowym marka utrzymuje pozycję lidera z udziałem 13,22% i liczbą 30 314 zarejestrowanych aut.

Zoacz także: Podatek Religi powróci. Za co kierowcy zapłacą drożej?

Najpopularniejszym modelem polskiego rynku jest Octavia, na którą w 2015 roku zdecydowało się 14 193 Polaków. Najnowsza, trzecia generacja tego bestsellera, godnie kontynuuje tradycje swoich poprzedników: nie oddaje pozycji polskiego lidera także już siódmy rok z rzędu.

W roku 2015 Skoda wprowadziła zupełnie nową generację modeli Superb i Superb Combi, która przez ostatnie miesiące już spotkała się z dobrym przyjęciem klientów. Swój debiut zaliczyła limitowana seria wyposażenia Joy, rozszerzono także ofertę fabrycznych instalacji LPG o nowe warianty silnikowe w modelach Fabia i Rapid. Marka nabrała również tempa we wprowadzaniu nowej identyfikacji wizualnej swojej sieci dealerskiej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Cena