Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37010 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda liderem wśród klientów biznesowych

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Skoda Skoda zamknęła kolejny rok z najlepszymi wynikami wśród polskich flot. W 2015 roku czeska marka była niekwestionowanym liderem całego rynku, jeszcze poprawiając swój zeszłoroczny wynik. Skoda Octavia po raz kolejny była najpopularniejszym samochodem wśród klientów biznesowych.

Fot. Skoda Skoda dominuje na rynku flotowym, a rynek flotowy dominuje w wynikach Skody. Czeska marka już od wielu lat nieustannie święci tryumfy w tej kategorii, dostarczając modele będące prawdziwymi bestsellerami dla firm. Doceniają to klienci flotowi, co widać w niezmiennym, bardzo wysokim udziale w całkowitym wyniku Skody W 2015 roku wyniósł on aż 68,1% wszystkich rejestracji samochodów marki.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

W minionym roku klienci biznesowi zarejestrowali 30 314 samochodów marki Skoda, co daje marce udział w rynku flotowym na poziomie 13,22%. Skoda pozostaje tym samym zdecydowanym liderem w tej kategorii. Ten wynik jest zasługą modeli, które są prawdziwymi hitami tego rynku. Największym z nich jest model Octavia, niekwestionowany numer 1 wśród polskich przedsiębiorców: w ubiegłym roku sprzedano firmom aż 11 618 jej egzemplarzy, poprawiając wynik z 2014 roku o kolejne 484 sztuki. Z wyjątkowo przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem, wysokim poziomem bezpieczeństwa i dynamicznymi, oszczędnymi jednostkami napędowymi model ten jest na polskim rynku bezkonkurencyjny wśród odbiorców flotowych: w zeszłym roku trafiło do nich aż 81,9% wszystkich egzemplarzy Skody Octavia zarejestrowanych w Polsce.

Na lidera rynku flotowego wyrasta również model Rapid: po rekordowym wzroście w roku 2014, w roku 2015 poprawił on swój poprzedni wynik o kolejne 20,21%, to jest o 970 sztuk do poziomu 5 769. Rezultat ten dowodzi, że model doskonale wpisuje się w potrzeby polskich przedsiębiorców pomiędzy segmentami Fabii a Octavii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Cena