Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda ma szeroką ofertę samochodów ze skrzynią automatyczną DSG

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Skoda ma szeroką ofertę samochodów ze skrzynią automatyczną DSG Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem DSG jest oferowana dla modeli: Fabia, Roomster, Octavia, Yeti i Superb, w różnych wersjach silnikowych.

Dzięki przekładni DSG przyspieszanie następuje niemal błyskawicznie. Co więcej, w porównaniu z tradycyjną automatyczną skrzynią biegów, w przekładni DSG moment napędowy jest przenoszony na koła praktycznie bez strat. Połączenie dwóch skrzyń biegów w jednej obudowie i zastosowanie dwóch sprzęgieł przekłada się na natychmiastową, automatyczną reakcję, a tym samym – na płynną, komfortową jazdę, bez szarpnięć, czy opóźnień w zmianie biegów, a także na bardzo dobre osiągi.

Działanie skrzyni biegów DSG jest proste: w momencie, kiedy załączony jest jeden bieg, kolejny jest już wybrany i tylko oczekuje na włączenie. Zmiana biegów następuje przez przełączanie sprzęgieł. Sam moment przełączenia biegów trwa ułamek sekundy. Kierowca może wybrać tryb automatycznego przełączania biegów lub zmieniać je ręcznie, przesuwając dźwignię sterującą w górę lub w dół.

Skrzynia DSG jest dostępna w sześcio- i siedmiostopniowej wersji. Dostępność DSG dla modeli marki Skoda, w poszczególnych wersjach silnikowych, przedstawia poniższa tabela.

Skrzynie DSG w Skodzie

Skoda ma szeroką ofertę samochodów ze skrzynią automatyczną DSG
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Skoda ma szeroką ofertę samochodów ze skrzynią automatyczną DSG

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości