Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda nadal liderem sprzedaży na polskim rynku

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Skoda nadal liderem sprzedaży na polskim rynku Tylko w lutym Skoda sprzedała w Polsce 3021 samochodów. Na drugie miejsce awansował Opel, na trzecie natomiast spadł Fiat.

Po udanym styczniu czeska marka w kolejnym miesiącu 2011 roku odnotowuje bardzo dobre wyniki sprzedaży i pozostaje liderem rynku motoryzacyjnego w Polsce.

Od stycznia do lutego Skoda sprzedała w Polsce 6308 samochodów, o 347 (5,82 proc.) więcej w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Znajdujący się na drugiej pozycji Fiat w pierwszych dwóch miesiącach roku sprzedał 3839 samochodów (w 2010 roku: 4350, spadek o 11,75 proc.).

Trzeci w kolejności Opel sprzedał 3557 samochodów (w tym samym okresie ubiegłego roku 3708). Czwartym z kolei   graczem na polskim rynku samochodowym jest Toyota. Japoński producent  w styczniu i lutym sprzedał 3322 samochody. Rok wcześniej 4318.

Tylko w lutym na zakup samochodu oznaczonego logo Skody zdecydowało się 3021 osób. Na drugim miejscu znalazł się niespodziewanie Opel (1739), a na trzecie spadł Fiat (1600). Udział rynkowy Skody wyniósł 12,87 proc. i był o 0,97 proc. wyższy niż w ubiegłym roku.

W lutym największą popularnością wśród Polaków cieszyły się modele: Octavia (łączna sprzedaż 1443 samochody) i Fabia (1094 sztuki aut).  - Póki co ani zmiany dotyczące możliwości odliczenia podatku VAT od samochodów z homologacją ciężarową, ani inne czynniki rynkowe nie zagroziły naszej stabilnej pozycji - wyjaśnia Marcin Weksej ze Skody-Auta.

Skoda nadal liderem sprzedaży na polskim rynku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Skoda nadal liderem sprzedaży na polskim rynku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości