Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39043 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda. Najpopularniejsze modele w maju 2016 roku

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Skoda Czeska marka utrzymuje dobrą passę, notując kolejne wzrosty w wielu krajach całego świata. W Polsce wzrost ten wyniósł w maju aż 20,1% w stosunku do maja 2015 roku. W ubiegłym miesiącu dostarczono do nabywców 96 700 samochodów, z czego 4 306 do tych z Polski.

Po wyniku 4 306 samochodów dostarczonych w maju, Skoda dostarczyła już w sumie do polskich klientów 21 981 aut poprawiając notowanie z analogicznego okresu w roku zeszłym o 11,6%. Wobec znaczącego rozwoju całego rynku samochodów nowych w Polsce, Skoda utrzymuje na nim swój dominujący udział na poziomie bliskim 13%.

Dla osiągniętego wyniku ważny był wzrost na rynku flotowym (aż o 25,58% do 15 651 sztuk), ale samochody Skody są jednymi z najczęściej wybieranych także przez klientów indywidualnych: przez pierwsze pięć miesięcy roku po Skodę sięgnęło ponad 10% z nich.

Najpopularniejszym modelem Skody w Polsce wśród wszystkich modeli na rynku pozostaje Octavia, która zasiliła w tym roku polskie ulice o kolejne 7 080 sztuk. W czołówce aut polskiego rynku niezmiennie utrzymuje się też model Fabia, który od początku roku osiągnął plasujący się tuż za Octavią wynik 6 443 samochodów. Obydwa modele przez cały czas jeszcze rozwijają swoją popularność w Polsce, notując w pierwszych miesiącach roku postęp o odpowiednio 14,8% oraz aż 37%.

Redakcja poleca:

Fiat 124 Spider. Powrót do przeszłości
Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Sprzedaż Skody na świecie wyniosła w maju 96 700 sztuk, czym marka pobiła swój zeszłoroczny rekord o 4,5%. Ważny udział miał w tym stabilny rozwój na najważniejszych rynkach (w Europie o 8,2%, w Chinach o 2,4%), ale i odwrócenie niekorzystnego trendu na rynku rosyjskim, na którym udało zanotować się wzrost aż o 23,7%. W skali globalnej największy postęp zanotował model Superb, którego sprzedaż w stosunku do zeszłego roku podwoiła się (wzrost o 110,2%).

Dostawy Skody do klientów w maju 2016 (w jednostkach, zaokrąglone, według modelu, zmiana procentowa w stosunku do maja 2015):

Skoda Citigo (sprzedawana tylko w Europie: 2 900; -13,0%),
Skoda  Fabia (17 800; -0,1%),
Skoda  Rapid (18 300; +2,2%),
Skoda  Octavia (36 600; -2,2%),
Skoda  Superb (12 500; +110,2%),
Skoda  Yeti (8 500; +9,5%).
Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jan Nova (gość)

    Istotną rzeczą podczas kupowania nowego samochodu jest odłożenie "hurraoptymizmu" na bok i znalezienie dobrej oferty. Uważam, że na dużą popularność Skody składa się niższa (w porównaniu do bliźniaczego VW) cena oraz rabaty, jakich udzielają dealerzy. Warto więc czasami przejrzeć oferty od sprzedawców i pojechać do salonu oddalonego o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów, tylko po to, aby zaoszczędzić parę tysięcy. Myślę, że dzięki serwisom takim jak www.carly.pl klienci będą mogli w łatwiejszy sposób uzyskać rabat na auto.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda opinie

Oceń swoje auto

Skoda Cena