Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda Octavia, Fabia i Opel Astra - te samochody kupują Polacy

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Skoda Octavia, Fabia i Opel Astra - te samochody kupują Polacy Skoda i Opel nadal królują na polskim rynku nowych samochodów. W pierwszym kwartale 2011 r. Octavia, Fabia i Astra sprzedawały się najlepiej.

Jak wynika z aktualnych danych rejestracyjnych – opublikowanych przez IBRM Samar - w pierwszym kwartale największym zainteresowaniem polskich klientów cieszyła się Skoda Octavia. Zarejestrowano dokładnie 4049 sztuk tego modelu.

Na drugim miejscu w rankingu rejestracyjnym znalazła się Skoda Fabia. Polacy przez pierwsze trzy miesiące 2011 r. kupili i zarejestrowali 3 055 egzemplarzy tego modelu. Na miejscu trzecim plasuje się natomiast Opel Astra, którą w pierwszym kwartale zarejestrowano 2 640 razy.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli polskiego rynku znajdziemy jeszcze następujące samochody: Fiat Punto (2 166 sztuk), Toyota Yaris (2 021 sztuk), Opel Corsa (1 865 sztuk), Fiat Panda (1 659 sztuk), Ford Focus (1 483 sztuk), Nissan Qashqai (1 450 sztuk) oraz Renault Clio (1 345 sztuk).

Jeśli chodzi o marki samochodów, to w pierwszym kwartale 2011 r. na polskim rynku samochodów nowych najlepiej radziły sobie: Skoda, Opel, Toyota, Fiat i Renault.

Powyższe dane obejmują nowe samochodów osobowych oraz osobowe z homologacją ciężarową (4-5 miejscowe), zarejestrowane w Polsce od 1 stycznia do 31 marca 2011 r.

Źródło: Samar.pl

Skoda Octavia, Fabia i Opel Astra - te samochody kupują Polacy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Skoda Octavia, Fabia i Opel Astra - te samochody kupują Polacy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości