Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda Octavia RS pojedzie 325 km/h... po jeziorze

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Skoda Octavia RS pojedzie 325 km/h... po jeziorze Już w sierpniu, na amerykańskim jeziorze, podczas legendarnego Bonneville Speed Week, Skoda Octavia RS przełamie barierę 200 mil na godzinę.

Pomysł zostanie zrealizowany przy współpracy Skoda Auto Polska S.A. i Skoda UK. W ten szczególny sposób, marka chce uczcić 10. rocznicę produkcji samochodów spod znaku RS.

Brytyjski zespół techniczny pracował przez kilka miesięcy nad dostosowaniem pojazdu do wymogów przedstawionych przez organizatora Bonneville Speed Week, czyli Southern California Timing Association (SCTA).

Dzięki temu, samochód zyskał m.in. wzmocnioną klatkę zabezpieczającą i wyposażenie w spadochron. Poza tym usportowiona wersja RS została poddana modyfikacji w celu podniesienia wydajności silnika i zwiększenia jego aerodynamiki. Ponadto zawieszenie samochodu zostało obniżone o prawie 80 milimetrów.

Samochód jest wyposażony w czterocylindrowy silnik benzynowy 2.0 TSI, ale tradycyjne doładowanie zastąpiono bardziej zaawansowanym urządzeniem, bazującym na częściach firmy Garret. Skoda Octavia dysponuje mocą 600 KM, co sprawia, że samochód potrzebuje wysokooktanowego paliwa rajdowego (z domieszką metanolu i wody), a nie benzyny bezołowiowej.

Legendarne Bonneville Salt Flats rozciąga się w odległości 90 km na zachód od Salt Lake City i zajmuje około 50 mil kwadratowych północno-zachodniej części stanu Utah. Słone jezioro cieszy się sławą magicznego miejsca wyścigów już od prawie stu lat i każdego roku, w sierpniu, przyciąga wielu kierowców hot rods, roadsterów, motocykli, ciężarówek czy lakesters, którzy konkurują w Światowym Tygodniu Prędkości.

Fot. Skoda

Skoda Octavia RS pojedzie 325 km/h... po jeziorze
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Skoda Octavia RS pojedzie 325 km/h... po jeziorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości