Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36608 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Skoda Octavia RS. Samochód do jazdy na co dzień, ale ze sportowym pazurem

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski; Cykl powstał we współpracy z marką Skoda

Czytasz ostatnią stronę tego artykułu.

Octavia RS wyróżnia się nie tylko stylizacją, ale również specjalną konstrukcją zawieszenia. Zostało ono utwardzone i obniżone o 15 mm. Auto standardowo oferowane jest z obręczami kół ze stopów lekkich o średnicy 18 cali, które opcjonalnie można zamówić w rozmiarze 19 cali.Jest też progresywny układ kierowniczy i układ stabilizacji toru jazdy ESC z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego XDS+, która polepsza trakcję i pokonywanie ostrych zakrętów. W opcji można zamówić adaptacyjne zawieszenie (Dynamic Chassis Control), które pozwala wybrać pomiędzy komfortowym, normalnym i sportowym profilem jazdy. Auto wyposażono ponadto w urządzenia infotainment najnowszej generacji.

Octavia RS jest dostępna w trzech wersjach silnikowych. W wersji z silnikiem wysokoprężnych auto jest wyposażone w czterocylindrową jednostkę napędową TDI o pojemności 2 litrów i mocy 184 KM, która współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną. Obok opcji ze skrzynią DSG, Octavia RS 2.0 TDI dostępna jest również z napędem na obie osie.

Drugi silnik, który występuje w tym modelu, to benzynowa jednostka 2.0 TSI o mocy 230 KM. Standardowo silnik współpracuje z przekładnią manualną, która może zostać opcjonalnie zastąpiona sześciostopniową automatyczną dwusprzęgłową skrzynią DSG.

Topową odmianą jest Octavia RS 245, w której zastosowano 2-litrowy silnik benzynowy TSI o mocy 245 KM, który może być konfigurowany z sześciobiegową przekładnią manualną lub siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG. W wyposażeniu tego auta jest też elektronicznie regulowany mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu (VAQ).

Octavia RS jest modelem o dużym potencjale. Dlatego w celu jego pełnego wykorzystania Skoda Auto Szkoła proponuje użytkownikom tego samochodu szkolenie "Akademia RS". Ma ono na celu nie tylko zapoznanie z jego zaletami, ale również rozwój umiejętności kierowców z zakresie bezpiecznej i dynamicznej

jazdy. Szkolenia odbywają się na obiekcie Skoda Autodrom Poznań, który jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków doskonalenia techniki jazdy w Polsce. Szkolenia prowadzą trenerzy posiadający międzynarodowe certyfikaty. Bierze w nich udział także Mikołaj Marczyk, kierowca zespołu Skoda Polska Motorsport.

Octavia RS wyróżnia się nie tylko stylizacją, ale również specjalną konstrukcją zawieszenia. Zostało ono utwardzone i obniżone o 15 mm. Auto standardowo oferowane jest z obręczami kół ze stopów lekkich o średnicy 18 cali, które opcjonalnie można zamówić w rozmiarze 19 cali.

Octavia RS wyróżnia się nie tylko stylizacją, ale również specjalną konstrukcją zawieszenia. Zostało ono utwardzone i obniżone o 15 mm. Auto standardowo oferowane jest z obręczami kół ze stopów lekkich o średnicy 18 cali, które opcjonalnie można zamówić w rozmiarze 19 cali.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Octavia zdjęcia

Skoda Octavia dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Octavia opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Octavia Cena