Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39058 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda Octavia. Takie będzie wnętrze nowej generacji

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Skoda Premiera nowej OCTAVII odbędzie się 11 listopada w Pradze. Producent odsłania kolejne karty tuż przed debiutem. Tym razem ujawnia szczegóły dotyczące wnętrza.

Na szkicach koncepcyjnych prezentujących wnętrze nowej Octavii uwagę zwraca przeprojektowana tablica rozdzielcza z modułowym, wielopoziomowym układem wskaźników. Tablica przypomina kształtem przedni grill Skody i obejmuje kontrastujący, kolorowy obszar pod dużym, samodzielnym wyświetlaczem wielofunkcyjnym.

Fot. Skoda Bestsellerowe auto zostało wyposażone w nową dwuramienną kierownicę, która odznacza się eleganckim chromowanym wykończeniem. W wariancie wielofunkcyjnym można przy jej pomocy uruchomić 14 funkcji. Zamiast dźwigni DSG w konsoli środkowej nowej Octavii umieszczono nowy moduł sterowania z przełącznikiem kołyskowym do wyboru trybu jazdy. W modelu zastosowano po raz pierwszy technologię „shift by wire”, co oznacza, że dźwignia zmiany biegów nie jest już połączona mechanicznie z przekładnią, ale przekazuje informację o wybranym biegu elektronicznie. W aucie zadebiutuje także trójstrefowy system automatycznej klimatyzacji Climatronic.

Jak informuje producent, Skoda Octavia czwartej generacji urosła - jest dłuższa i szersza niż aktualny model. Co ciekawe, jako pierwsza na rynek wejdzie Octavia w wersji kombi. Przy 4689 mm auto jest o 22 mm dłuższy niż poprzednik. Szerokość wzrosła o 15 mm, do 1829 mm, a rozstaw osi wynosi 2686 mm (bez zmian).

Ponadto ma dopracowane nadwozie pod względem aerodynamiki. W wersji liftback współczynnik oporu powietrza wynosi 0,24, a kombi 0,26.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Do napędu auta przeznaczono w silniki TDI i TSI o podwyższonej wydajności. Ponadto Octavia będzie też dostępna z napędem z technologią łagodnej hybrydy (mild hybrid), a także jako hybryda plug-in w dwóch wariantach mocy (204 KM i 245 KM).

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Octavia zdjęcia

Skoda Octavia dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Octavia opinie

Oceń swoje auto

Skoda Octavia Cena