Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda Octavia z turbo i LPG

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Skoda Octavia z turbo i LPG W sprzedaży pojawiła się Octavia z silnikiem 1.4 TSI i instalacją LPG. To pierwsza jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa, w którym zastosowano zasilanie autogazem.

W silniku o mocy 122 KM zastosowano instalację Direct Omegas marki Landi Renzo. Jest ona rozwinięciem sprawdzonego do jednostek z wielopunktowym wtryskiem paliwa.

Jak informuje producent trwałość wtryskiwaczy benzynowych podczas eksploatacji auta na paliwie alternatywnym zapewnia specjalna technologia ich uruchamiania w różnych sekwencjach i z różną częstotliwością (zależną od punktu pracy silnika i obciążenia). Kiedy motor pracuje na biegu jałowym zrezygnowano z zasilania gazem ze względu na zbyt wysokie ciśnienie benzyny w szynie wtryskowej (podczas pracy na gazie wtryskiwacze benzynowe są zwykle zamknięte).

Przejścia z benzyny na gaz i wtryski benzyny pozostają niezauważone, gdyż przełączenie odbywa się stopniowo - cylinder po cylindrze. Wtryskiwacze gazowe są zintegrowane na specjalnej listwie, która jest ponadto wyposażona w czujnik ciśnienia i temperatury gazu. Filtr gazu z wymiennym wkładem umieszczono na przewodzie łączącym reduktor z listwą wtryskiwaczy i oczyszcza paliwo LPG będące w fazie gazowej (wymiana wkładu filtra powinna następować co 20 tys. km).

Przełącznik rodzaju pracy umieszczony jest w kabinie. Wskazuje wykorzystywany w danym momencie rodzaj paliwa. Ponadto jest wyposażony sygnał dźwiękowy informujący kierowcę o przejściu w tryb zasilania na benzynę po wyczerpaniu gazu w zbiorniku.

Dopłata za instalację LPG w Octavii 1.4 TSI 122 KM wynosi 6299 zł. Zatem końcowa cena tego auta w najtańszej wersji Classic wynosi 68199 zł.

Wszystkie nowe Skody, w których została zamontowana dedykowana instalacja LPG w autoryzowanym serwisie zachowują gwarancję fabryczną.

Wojciech Frelichowski
fot. Skoda Auto Poland

Skoda Octavia z turbo i LPG
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Skoda Octavia z turbo i LPG

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości