Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39057 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda Rapid. 500 tys. wyprodukowanych egzemplarzy

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Skoda Jubileuszowy Rapid Spaceback w kolorze czerwonym, zjechał z linii produkcyjnej w głównej fabryce Skody w Mladá Boleslav.

Fot. Skoda

Skoda Rapid jest obecna w Europie od 2012 roku, a Spaceback zadebiutował pod koniec 2013 roku. Dodatkowo, Skoda od 2011 roku sprzedaje na rynku indyjskim specjalną wersję Rapida w specyfikacji indyjskiej. Producent w przeciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku dostarczyła 108 100 Rapidów klientom – to wzrost o 5,6% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Także w Polsce model zyskuje na popularności. W klasyfikacji modelowej Rapid zajmuje 4 miejsce na rynku z wynikiem 5 219 rejestracji (styczeń-czerwiec). Wersja nadwozia Spaceback stanowi 51% sprzedaży modelu (limuzyna pozostałe 49%), a najczęściej wybieraną wersją wyposażenia jest Ambition (54%).

Od kilku tygodni Skoda Rapid Spaceback dostępna jest z nowoczesnym systemem audio-informacyjnym, opartym o najnowszą generację modułowego zestawu multimedialnego (MIB II). System SmartLink zapewnia współpracę między samochodem i smartfonem. Dzięki niemu możeemy korzystać z możliwości smartfona za pośrednictwem ekranu pokładowego – np. słuchając muzyki czy używając kompatybilnych aplikacji. Dzięki systemowi SmartGate można pobierać szczegółowe dane dotyczące samochodu, które później mogą być wyświetlane na ekranie smartfona.     

W zakresie bezpieczeństwa Rapida i Rapida Spaceback dostępne są teraz nowe systemy wspomagające kierowcę, m.in.: Front Assist, system zapobiegający kolizji Multi Collision Brake, Trailer Stability Assist, czujnik wykrywania zmęczenia, czujnik parkowania z przodu i z tyłu czy światła do jazdy dziennej w technologii LED. Pojawił się też system bezkluczykowej obsługi zapłonu i zamykania auta KESSY.

Model Rapid jest dostępny w Skoda Kredyt Niskich Rat od 487 zł miesięcznie, a Rapid Spaceback - od 477 zł (w obu przypadkach rata dla okresu kredytowania 48 miesięcy, 30% wkładu własnego, limit 20 000 km).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Rapid zdjęcia

Skoda Rapid dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Rapid opinie

Oceń swoje auto

Skoda Rapid Cena