Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37474 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda. Rekordowe wyniki czeskiej marki

Data publikacji: Autor: Motofakty.pl

Fot. Skoda W czerwcu zarejestrowano w Polsce 4 969 samochodów Skody, zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich marek obecnych w Polsce. To dobre zakończenie bardzo udanego pierwszego półrocza, w którym czeska marka utrzymała swoją pozycję lidera polskiego rynku i sięgnęła po kolejne rekordy popularności.

Osiągnięty w czerwcu wynik stanowi skok w stosunku do zeszłorocznego rezultatu aż o 24,4% (3 994 samochodów w czerwcu 2015). Dzięki imponującej formie Skoda posiada niezmiennie zdecydowanie największy udział w polskim rynku spośród wszystkich marek, w tym miesiącu sięgający aż 12,9%.

Udany czerwiec trafnie oddaje kondycję Skody na polskim rynku w całym pierwszym półroczu: dzięki konsekwentnemu comiesięcznemu rozwojowi wieloletni lider wciąż pozostaje na pierwszym miejscu, niezależnie od trendów rynkowych. Obecnie silnie rozwija się cały polski rynek samochodów nowych – w pierwszym półroczu zarejestrowano 210 753 samochodów nowych, wobec 177 865 zarejestrowanych w analogicznym okresie w roku poprzednim, co stanowi wzrost o 18,5%. Od stycznia do czerwca 2016 roku zarejestrowano w Polsce aż 26 950 samochodów marki Skoda, to jest o 13,7% więcej niż w tym czasie przed rokiem.

Niekwestionowanymi bohaterami polskiego rynku w tym czasie pozostają Octavia i Fabia, odpowiednio numery 1 i 2 wśród najchętniej wybieranych przez Polaków modeli. W tym czasie zarejestrowano w naszym kraju 8 634 egzemplarzy samego modelu Octavia (poprawa o 17,3% względem wyniku sprzed roku) i 7 790 sztuk modelu Fabia (wzrost aż o 31%).

W pierwszej dziesiątce pozostaje także pozycjonowany między nimi model Rapid, który w pierwszym półroczu znalazł w Polsce 4 542 nabywców. Na szczególną uwagę zasługuje doskonała rynkowa forma modelu Superb, który pozostaje jednym z najpopularniejszych modeli w swoim segmencie. Wypracowany przez flagowy model marki wynik 3 362 dostarczonych Klientom samochodów jest aż o 51,8% lepszy niż ten osiągnięty w pierwszym półroczu 2015 roku.

Na uzyskany wynik składa się wyrównany rozwój zarówno wśród Klientów indywidualnych, jak i flotowych. Szczególnie udany dla Skody pod tym względem był czerwiec, kiedy wynik wśród Klientów indywidualnych udało się poprawić aż o 24,7%, natomiast wśród Klientów flotowych – o 24,3%.

– Skoda konsekwentnie idzie naprzód. Wynik wypracowany przez pierwsze półrocze jest konsekwencją prowadzonej strategii. W 2016 roku Skoda jest aktywna na polskim rynku, tak pod względem oferty modelowej, jak i zapewniania najkorzystniejszych warunków finansowania, czyniących zakup Skody jeszcze atrakcyjniejszym. Druga połowa roku będzie dla nas jeszcze ważniejsza – zapowiada Michał Cabaj, kierownik ds. PR marki Skoda. – Wtedy bowiem rozpoczniemy kolejną wielką kampanię modelową związaną z naszym pierwszym dużym modelem w segmencie SUV, Skoda Kodiaq.

Na wzrost sprzedaży samochodów marki Skoda ma również wpływ nowoczesne finansowanie w programie Skoda Financial Services. Polacy chętnie sięgają po kredyt i leasing, w których mogą płacić niską miesięczną ratę i wymieniać samochód na nowy co trzy-cztery lata. Potwierdzają to dane sprzedażowe z pierwszego półrocza 2016 roku, gdzie w każdym kolejnym miesiącu wyraźnie rósł udział nowoczesnych produktów. Skoda Kredyt Niskich Rat w czerwcu stanowił już niemal 2/3 kredytów (64%), które wybierają Klienci marki, a Skoda Leasing Niskich Rat osiągnął w tym samym miesiącu dokładnie 30% wśród różnych form leasingu stosowanych przy zakupie aut marki.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Cena