Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38931 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Skoda Snowman. Debiut w nowym segmencie

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Skoda Skoda podjęła się wyzwania wejścia do zupełnie nowego dla siebie segmentu. Marka zamierza wprowadzić do sprzedaży do końca bieżącego roku swój pierwszy ratrak.

Fot. Skoda Spekulacje dotyczące nazwy Snowman dla następnego modelu Skody pojawiały się już od dawna. Teraz czeska marka odsłania wszystkie karty: Skoda Snowman zalicza debiut na wysoko położonych alpejskich trasach.

Skoda Snowman ma 9,13 metra długości (z pługiem i odśnieżarką), 2,5 metra szerokości (5,26 metra z pługiem).  Skoda Snowman to pierwszy model tej marki z napędem hybrydowym typu plug-in. Posiada on łączną moc aż 400 KM i maksymalny moment obrotowy 650 Nm. Jadąc w dół stoku system odzyskuje energię i magazynuje ją w litowo-jonowym akumulatorze. Moc przekazywana jest na dwie gąsienice przez skrzynię rozdzielczą.

Ratrak maksymalnie rozpędzi się do 20 km/h, pokona podjazdy o nachyleniu do 100% i obróci się wokół własnej osi. Skoda proponuje zupełnie nowe rozwiązanie sterowania. Kierowanie odbywa się z pomocą drążka, którym sterujący kontroluje wszystkie funkcje.

Redakcja poleca:

- Testujemy nowego Fiata Tipo (VIDEO)
- Nowe auto z "klimą" za 42 600 zł
- Przyjazny kierowcy system multimedialny

Kabina zapewnia komfortową przestrzeń dla trzech osób. Zawieszony w powietrzu fotel kierowcy posiada funkcję podgrzewania. Rozwiązania „Simply Clever" to m.in. magnetyczny uchwyt na łopatę do śniegu, podgrzewane miejsce na termos czy też wielofunkcyjny schowek na śniegowce i detektor po zejściu lawiny. Co więcej, jako opcja dostępna jest zamknięta, klimatyzowana przestrzeń, służąca do pozbywania się pary z okularów oraz suszenia czapek lub rękawic. Popielniczka posiada automatyczny system gaśniczy wykorzystujący otaczający pojazd śnieg.

Skoda Snowman pojawi się m.in. w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie w grudniu bieżącego roku. Cena zaczyna się od 280 000 euro.

Aktualizacja

Strategia producenta nie wyklucza ciągłego poszerzania gamy swoich modeli. Marka nie planuje jednak rozwoju na rynku ratraków. Skoda Snowman to primaaprilisowy żart.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • deliber (gość)

    Ale daliście się nabrać. Toż to 1 kwietnia!!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Cena