Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37292 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Skoda Superb Combi 2015. Ruszyła produkcja

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Skoda Superb Combi / Fot. Skoda Pierwszy egzemplarz nowej Skody Superb w wersji kombi dla klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach w Czechach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia.

Skoda Superb Combi / Fot. Skoda „Jesteśmy dumni mogąc oznajmić wprowadzenie do produkcji kolejnego modelu – wersja kombi dołącza do oferty zaledwie piętnaście tygodni po debiucie limuzyny. Cały nasz zespół wykonał rewelacyjną pracę, dzięki czemu nowy Superb Combi zjeżdża z linii produkcyjnej zgodnie z planem” - mówi Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Producent samochodów poczynił znaczące inwestycje w fabryce w Kvasinach na okoliczność przyjęcia produkcji swojego nowego flagowego modelu w dwóch wersjach nadwoziowych, rozwijając nowe technologie produkcyjne, montażowe i logistyczne.

Fabryka w Kvasinach jest jednym z trzech obiektów produkcyjnych Skody zlokalizowanych w Czechach. 4 500 zatrudnionych tu osób buduje nową generację modelu Superb w wersji czterodrzwiowej od połowy marca. Równolegle, przez cały czas kontynuowane jest tu wytwarzanie modelu Yeti. W najbliższych latach zarówno sama placówka, jak i cała otaczająca go infrastruktura, będą poddawane dalszej modernizacji i rozbudowie. Do 2018 roku Skoda planuje stworzyć tu kolejne 1 300 miejsc pracy. Umożliwi to docelowo budowanie w tym miejscu nawet 280 000 samochodów rocznie. Na ten cel czeski producent przeznaczy przez najbliższe trzy lata 7,2 miliarda czeskich koron (1,1 miliarda zł).

Przypomnijmy, że jednostki benzynowe nowości to 1.4 TSI 125 KM i 2.0 TSI 220 KM. Silniki Diesla to natomiast motory: 1.6 TDI 120 KM, 2.0 TDI 150 KM i 2.0 TDI 190 KM. Za kwotę 84 800 zł otrzymamy samochód silnikiem 1.4 TSI 125 KM i pakietem wyposażenia Active.

Skoda Superb Combi będzie miała swoją premierę na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Do salonów w Polsce trafi w drugiej połowie września. 

Skoda Superb Combi / Fot. Skoda

Skoda Superb Combi / Fot. Skoda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Skoda Superb zdjęcia

Skoda Superb dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Superb opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Superb Cena