Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37450 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Skoda Superb. Ile kosztuje po liftingu?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Skoda Superb 

Odświeżony model oferuje dwa silniki wysokoprężne 2.0 TDI SCR o mocy 140 kW (190 KM) występujące z 7-biegową skrzynią DSG lub dodatkowo z napędem 4x4 oraz dwa silniki benzynowe 2.0 TSI z automatyczną przekładnią DSG o mocy 140 kW (190 KM)  i 200 kW (272 KM) z napędem  4x4.

Fot. Skoda Skoda Superb jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych przedstawicieli segmentu D. Auto doczekało się kuracji odmładzającej.

Design Skody Superb został wzbogacony o przemodelowaną atrapę chłodnicy i ozdobną listwę pomiędzy światłami tylnymi LED. Długość zmodernizowanej flagowej limuzyny zwiększyła się do 4869 mm w wersji hatchback oraz do 4862 w wersji kombi. Pojemność bagażnika wynosi w obydwu wersjach kolejno: 625 l dla modelu Superb i 680 l dla Suprb Comb.

Skoda Superb 

Odświeżony model oferuje dwa silniki wysokoprężne 2.0 TDI SCR o mocy 140 kW (190 KM) występujące z 7-biegową skrzynią DSG lub dodatkowo z napędem 4x4 oraz dwa silniki benzynowe 2.0 TSI z automatyczną przekładnią DSG o mocy 140 kW (190 KM)  i 200 kW (272 KM) z napędem  4x4.

Fot. Skoda Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych w odświeżonej wersji Superba są reflektory Full LED Matrix, które po raz pierwszy zostały zastosowane w seryjnym modelu Skody. System wykorzystuje kamerę w przedniej szybie do wykrywania zbliżających się pojazdów, osób i obiektów odbijających światło i automatycznie wyłącza poszczególne jego wiązki. Dzięki temu zapobiega oślepianiu innych użytkowników drogi bez konieczności wyłączania świateł drogowych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy. System Full LED Matrix oferuje dodatkowo funkcję Coming Home / Leaving Home, która automatycznie włącza i wyłącza segmenty reflektorów oraz świateł tylnych podczas wsiadania i wysiadania z samochodu.

Oprócz reflektorów Full LED Matrix, po raz pierwszy w seryjnym modelu Skody zastosowano aktywny tempomat Adaprive Cruise Control najnowszej generacji, z wyprzedzeniem wykrywający ograniczenia prędkości oraz zakręty na drogach i dostosowujący do nich prędkość auta. Nowością jest także asystent awaryjnego zatrzymania Emergency Assist, który w nagłych sytuacjach kieruje samochód na pobocze i zatrzymuje go.

Zobacz także: Tak działa samochód hybrydowy

Dostępne w zmodernizowanym modelu systemy Lane Assist, pomagający utrzymać auto w obszarze odpowiedniego pasa ruchu, Side Assist, udoskonalony czujnik martwego pola o zasięgu do 70 m oraz Front Assist, utrzymujący bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu, zapewniają dodatkowe wsparcie dla kierowcy, odciążając go podczas jazdy w dalekich trasach.

Odświeżony model SUPERB posiada dodatkowo najnowsze systemy z obszaru Connectivity. W wyposażeniu opcjonalnym znajduje się m.in. Vritual Cockpit – cyfrowy szestaw wskaźników oraz trzy systemy multimedialne do wyboru: radio Bolero i system nawigacji Amundsen z 8-calowym wyświetlaczem oraz system nawigacji Columbus z 9,2-calowym wyświetlaczem. W wyposażeniu standardowym zmodernizowana limuzyna oferuje system SmartLink umożliwiający dostęp do aplikacji ze smartfona za pośrednictwem centralnie umiejscowionego wyświetlacza samochodowego.

Odświeżony model oferuje dwa silniki wysokoprężne 2.0 TDI SCR o mocy 140 kW (190 KM) występujące z 7-biegową skrzynią DSG lub dodatkowo z napędem 4x4 oraz dwa silniki benzynowe 2.0 TSI z automatyczną przekładnią DSG o mocy 140 kW (190 KM) i 200 kW (272 KM) z napędem 4x4. Na początku 2020 roku do oferty dołączy hybryda ładowana z gniazdka.

Ceny odświeżonego Superba rozpoczynają się od 119 850 zł (115 850 w promocji). To auto z silnikiem 2.0 TSI o mocy 190 KM. 123 650 zł (119 650 w promocji) trzeba zapłacić za odmianę kombi z taką samą jednostką napędową. Cennik wersji Sportline zaczyna się od 147 600 zł.

Dla porównania Ford Mondeo kosztuje od 109 320 zł (silnik 1.5 165 KM).

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Skoda Superb zdjęcia

Skoda Superb dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Superb opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Superb Cena