Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda - wszystkie modele w oszczędnych wersjach GreenLine

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Skoda - wszystkie modele w oszczędnych wersjach GreenLine Do gamy oszczędnych i proekologicznych modeli Škoda w wersji GreenLine II generacji, Fabii i Roomstera, dołączają teraz Octavia, Yeti i Superb. Pełna gama modeli jest już dostępna w sprzedaży.

Modele GreenLine II generacji różnią się od tych wprowadzonych na rynek we wrześniu 2008 roku rozwiązaniami, które powodują, że spalanie i emisja dwutlenku węgla jest jeszcze niższa.

Zastosowano w nich m. in. system Start&Stop, który automatycznie wstrzymuje pracę silnika, gdy nie jest ona konieczna (np. podczas zatrzymania samochodu na czerwonym świetle).

Kolejnym rozwiązaniem jest system rekuperacji, który umożliwia odzyskiwanie energii w samochodzie poprzez przekształcenie energii kinetycznej w elektryczną, możliwą do ponownego wykorzystania.

Wszystkie nowe modele z gamy GreenLine II (Skoda Octavia, Skoda Yeti i Skoda Superb) są wyposażone w jednostkę 1.6 TDI common rail z filtrem cząstek stałych o mocy 105 KM.

Skoda Octavia GreenLine II generacji jest dostępna jako limuzyna (w jednej wersji wyposażenia) lub kombi (w trzech wersjach: Classic, Ambiente i Elegance). Można ją nabyć od 79 000 zł.

Skoda Yeti GreenLine występuje również w trzech wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Experience i można ją kupić już od 79 800 zł.

Natomiast Skoda Superb GreenLine II dostępna jest w wersjach: Comfort, Ambition i Elegance (zarówno dla wersji nadwoziowej sedan, jak i combi), a jej ceny zaczynają się od 88 500 zł.

Od II połowy 2010 roku są dostępne na rynku Skoda Fabia GreenLine II oraz Skoda Roomster GreenLine II. Można je kupić już za 55 700 zł (Fabia) i 66 700 zł (Roomster).

Skoda - wszystkie modele w oszczędnych wersjach GreenLine
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Skoda - wszystkie modele w oszczędnych wersjach GreenLine

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości