Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Skoda z Red Bullem w rajdach

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot. Skoda Krótko po zwycięstwie w tegorocznym Intercontinental Rally Challenge (IRC), Skoda stała się częścią nowego zespołu: Red Bull Skoda i pod taka nazwą weźmie udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2011.

Nowy team to partnerstwo z firmą Red Bull i powiązaną z nią prywatnym zespołem BRR. Obie załogi : Juho HänninenFot. Skoda i Mikko Markkula z Finlandii oraz Hermann Gassner jr. i Katharina Wüstenhagen z Niemiec, pojawią się na starcie rajdów S-WRC w 2011 roku. S-WRC to nowa kategoria w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) dla pojazdów klasy Super 2000.

Powołanie teamu Red Bull Skoda jest efektem wspólnych wysiłków ekipy fabrycznej Skoda Motorsport, zespołu Baumschlager Rally Racing (BRR) oraz firmy Red Bull.

Szef Skoda Motorsport, Michal Hrabánek powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przyczyniać się do dalszego rozwoju projektu Fabia Super 2000, wspólnie z Red Bullem i BRR. Red Bull to jeden z najprężniej działających partnerów na arenie sportowej. Ekipa prowadzona przez dziewięciokrotnego rajdowego mistrza Austrii, to dodatkowa gwarancja najwyższego profesjonalizmu w naszej przyszłej współpracy.”

Raimund Baumschlager, Dyrektor Zarządzający BRR, ma wieloletnie doświadczenie w rajdach. Jest jedną z ikon austriackich sportów motorowych. Pod jego wodzą, team Red Bull Rally przez ponad dwa lata używał Fabi Super 2000 w zawodach o randze międzynarodowej, odnosząc liczne sukcesy, m.in. z kierowcą Patrikiem Sandell’em.

Juho Hänninen, który będzie nowym zawodnikiem teamu Red Bull Skoda, także ma miłe wspomnienia związane z zespołem Baumschlagera. Prowadząc przygotowaną przez niego Fabię Super 2000 wygrał ubiegłoroczny Rajd Finlandii w kategorii S-WRC.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Sponsor o którego warto się bić, Skodzie napewno wyjdzie ta współpraca na dobre, jednak jakby nie współpraca z inżynierami VW odnośnie Skody super 2000 i ich silnik to jednak Skoda nie miałaby na koncie takich sukcesów

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości