Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Skoda - zobacz nowe logo i prototyp

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Skoda - zobacz nowe logo i prototyp Podczas trwającego właśnie salonu samochodowego w Genewie Skoda Auto pokazała nowe logo i koncepcyjny samochód.

Nowe logo

O tym, że czeski producent będzie zmieniał logo, mówiło się już od jesieni zeszłego roku. Czechom udało się jednak ukryć jego projekt przed dziennikarzami aż do salonu samochodowego w Genewie. Bo to właśnie tam, zgodnie z planem, oficjalnie pokazano emblemat, który teraz gościć będzie na czeskich samochodach.

Dla jednych zmiany w logotypie są rewolucyjne dla innych nie. Każda Skoda wciąż będzie miały na masce uskrzydloną strzałę. Ta jednak stała się trójwymiarowa i bardziej lekka.

Zniknęła też gruba czarna obwódka oraz umieszczony na niej napis Skoda Auto. Teraz obwódka znaczka jest wąska i chromowana.

 

Samochód koncepcyjny - VisionD

Oprócz logo koncern pokazał w Genewie samochód koncepcyjny - VisionD. Według zapowiedzi model ten ma wypełnić lukę między Fabią i Octavią, a na rynek trafi najwcześniej w przyszłym roku.

Jak na auto koncepcyjne przystało, samochód ma nowoczesny wygląd. Duży rozstaw osi i krótkie zwisy pozwalają liczyć, że wnętrze będzie przestronne, ale samochód zachowa sportowy wygląd. 

Skoda - zobacz nowe logo i prototyp
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Skoda - zobacz nowe logo i prototyp

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości