Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Śląski zamiast Rajdu Wisły

Data publikacji: Autor: mr

 Automobilklub Śląski, tradycyjny organizator Rajdu Wisły poinformował, że w tym roku impreza ta rozegrana zostanie na innym terenie, pod nazwą 51 Międzynarodowy Rajd Śląski.

Zmiana nazwy spowodowana została przeniesieniem bazy rajdu oraz lokalizacji odcinków specjalnych z rejonu Beskidu Śląskiego i Pogórza Cieszyńskiego w okolice Jastrzębia Zdroju.

Z żalem żegnamy Wisłę jako bazę rajdu. Pragnę podkreślić, że decyzja o zmianie lokalizacji rajdu wyniknęła wyłącznie z przyczyn ekonomicznych oraz konieczności dostosowania organizacji zawodów do zleceń i wymogów przepisów sportu samochodowego. Zmiana miejsca rozgrywania rajdu nie przekreśla oczywiście możliwości wykorzystania w przyszłości odcinków specjalnych znanych doskonale z dotychczasowych edycji rajdu. Dziękuję władzom miasta Wisły oraz władzom pobliskich gmin za wieloletnia gościnę i dobrą współpracę - powiedział Andrzej Szkuta, dotychczasowy Dyrektor Rajdu Wisły.

Obecnie w Automobilklubie Śląskim trwają działania mające na celu dopięcie budżetu Rajdu Śląskiego, który zgodnie z kalendarzem odbędzie się w dniach 5 – 6 września, jako VI runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2003.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • TOMEK (gość)

    NA TE WARUNKI COBYLY NA JEZDNI TO SA NA PRAWDE BARDZO TRUDNE DLA BARDZO ZDOLNH I UTALENTOWANYH KIEROWCOW RAJDOWYH A NA TE ZDJECIE CO SOBIE PACZE TAK ZLE NIE BYLO NARAZIE

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości