Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Słupsk miastem objazdów. Kolejne utrudnienia w ruchu

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Słupsk miastem objazdów. Kolejne utrudnienia w ruchu W piątek drogowcy zaczną frezować stary asfalt na ulicy Sierpinka w Słupsku. W sobotę to samo zrobią na ul. św. Piotra. W ten sposób zaczną remont dróg w tym rejonie miasta. Potrwa trzy tygodnie.

Przebudową obu dróg zajmie się konsorcjum firm Pol-Dróg Gdańsk i Pol-Dróg Lębork, które wygrały ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich przetarg na remont ul. Grodzkiej, Bałtyckiej, św. Piotra i Sierpinka w Słupsku.

– Początkowo planowaliśmy, że wykonawca robót najpierw skupi uwagę na przebudowie ulicy Bałtyckiej i Grodzkiej, ale ponieważ zbliża się sezon letni, konsorcjum postanowiło przyspieszyć prace i równolegle będzie je także prowadziło na ulicach Sierpinka i Świętego Piotra – tłumaczy Jarosław Borecki, p.o. dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Gdy w piątek zacznie się frezowanie, czyli zdzieranie starego asfaltu z ulicy Sierpinka, kierowcy będą mogli bez problemu jeździć ulicą Świętego Piotra. W sobotę role się odwrócą. Od poniedziałku ekipa drogowców zacznie pracować przy naprawie krawężników i chodników na ulicy Sierpinka.

– Ponieważ jest to wąska droga, to w tym czasie nie można będzie po niej jeździć. Ulica będzie zamknięta, a kierowcy będą korzystać z objazdu. Tak samo będzie wyglądała sytuacja, gdy przejdą na ulicę Świętego Piotra – wyjaśnia dyr. Borecki.

Natomiast na czas układania nowych dywaników asfaltowych obie drogi zostaną całkowicie zamknięte.

Ulice Sierpinka i Świętego Piotra, które są ciągle istotne dla ruchu tranzytowego, łatwo objechać. Poruszając się samochodem w stronę ul. Kaszubskiej i wyjazdu na Siemianice, Rowy i Łebę, najlepiej wybrać objazd ulicami prof. Lotha i Obrońców Wybrzeża, zaś od strony ul. Kaszubskiej – ulicami Armii Krajowej i Henryka Pobożnego. Drogowcy zapowiadają, że wszystkie objazdy zostaną dokładnie oznakowane.

Choć remont ulic Sierpinka i Świętego Piotra można by połączyć z remontami lub rozbiórką kamienic, nic takiego nie zaplanowano. – W ubiegłym roku przeprowadzaliśmy rozbiórki w tamtym rejonie. W tym roku nie mamy żadnych planów związanych z rozbiórką budynków przy ulicach Sierpinka i Świętego Piotra. Będziemy wykonywać jedynie rozbiórki konieczne ze względu na rewitalizację Traktu Książęcego – mówi Tomasz Sikora, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

Miasto objazdów
Remont ulic Sierpinka i św. Piotra to szósta i  siódma inwestycja drogowa realizowana w Słupsku w ostatnim czasie. Trwają już remonty ul. Grodzkiej i Bałtyckiej. Od kilku tygodni ze względu na przebudowę nie możemy też jeździć ulicą Poniatowskiego.  Kolejne utrudnienia czekają nas na ulicy Sportowej, gdzie także trwa przebudowa. W okolicach Centrum Handlowego Jantar miasto buduje też od podstaw ulicę Kołobrzeską.

Zbigniew Marecki

Słupsk miastem objazdów. Kolejne utrudnienia w ruchu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Słupsk miastem objazdów. Kolejne utrudnienia w ruchu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości