Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38014 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Smart Forfour

Data publikacji: Autor: (LM)

Pierwszy model dla czterech osób

Smart ujawnił informacje na temat swojego najnowszego, a zarazem największego auta

Początki nie były łatwe. Wspólne przedsięwzięcie koncernu DaimlerChrysler i szwajcarskiego producenta zegarków - firmy Swatch - od momentu pierwszych prezentacji budziło sporo kontrowersji. Za mały, za drogi, zbyt ekstrawagancki - krytykowano sympatycznego malucha o nazwie Smart. Z czasem jednak autko zdobywało coraz więcej zwolenników i wkrótce stało się nieodłącznym elementem ulicznego krajobrazu wielkich europejskich miast. Pojawiały się również kolejne wersje samochodu: kabriolet, crossblade, roadster i roadster-coupe. Najnowszy model, który do sprzedaży trafi dopiero za rok, nazwano Forfour, co oznacza "dla czterech".

 

Zgodnie z nazwą, w smarcie Forfour mogą podróżować cztery dorosłe osoby - producent zapewnia, że całkiem wygodnie. Dzięki dodatkowej parze drzwi, zajmowanie miejsca na tylnej kanapie nie wymaga akrobatycznych zdolności.

 

Nadwozie, to prawdziwy popis stylistów firmy Smart. Przód auta określają wysoko umieszczone przednie reflektory oraz charakterystyczne wloty powietrza. Atrapa chłodnicy nadaje samochodowi "uśmiechnięty" wygląd. Tył auta wyraźnie podkreśla przynależność do swojej marki. Najważniejsze jego elementy to duża szklana powierzchnia tylnych drzwi, malutki spojler na krawędzi dachu oraz wysoko umieszczone, rozdzielone światła. Podobnie jak to miało miejsce w "zwykłym" smarcie, model forfour został wykonany przy użyciu dwóch kolorów i dwóch materiałów: stali do konstrukcji klatki bezpieczeństwa oraz plastiku do stworzenia karoserii.

Do napędu, mierzącego 3,75 m auta mają posłużyć trzy silniki benzynowe i dwa wysokoprężne. Więcej szczegółów na temat najnowszego pojazdu smarta poznamy we wrześniu podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, gdzie forfour będzie miał swoją światową premierę.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Smart ForFour dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Smart ForFour Cena