Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Śmiercionośne samochody. EuroNCAP bije na alarm

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Wyniki crash testów nie pozostawiają złudzeń - mikrosamochody doznawały podczas nich poważnych uszkodzeń. Tym samym mogą doprowadzić kierowcę do śmierci czy kalectwa.

Fot. TVN Turbo/x-news Z tego powodu wielu młodych kierowców i ich rodzice nie decydują się na zakup tego typu auta. Klientów odstraszają także ceny, bowiem na niektóre mikrosamochody mogą zapłacić tyle, co za normalne modele.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test włoskiej nowości
- Czy funkcjonalność sedanów jest ograniczona?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?

Chatenet CH30, Aixam GTR Crossover, Bajaj Qute i Microcar M. Go Family to m.in. te auta poddane zostały testom zderzeniowym. We wszystkich przypadkach ich wynik był negatywny. Najlepszy rezultat to dwie na pięć możliwych gwiazdek.

Wyrabiając prawo jazdy kategorii AM, mikrosamochodami mogą jeździć już 14-latkowie. Maksymalna masa tych pojazdów to 350 kg, mają silniki o pojemności 50 cm3, często posiadają klimatyzację, ale nie zawsze są wyposażone w poduszkę powietrzną.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Ir (gość)

    Do śmierci lub kalectwa doprowadza człowiek,nie samochód. Miejmy wyobraźnię i rozsądek! A pisarza szczególnie to obowiązuje... Przy pisaniu,inaczej się ośmiesza.

  • Społ.EkoRzecznik (gość)

    i właśnie dlatego należy radykalnie uspokajać ruch !!!!!!!!!!! kierunkiem słusznym nie jest wzmacnianie , pociężanie i powiekszanie aut ino ich odchudzanie, optymalizacja ( czasem skracanie w wypadku miejskich ) bo tego wymaga konieczność cywylizacyjna zmniejszania kosztów zewnętrznych transportu ( wymagająca obniżenia energochłonności mechanicznej ). ROLĄ WŁADZ JEST USUNĄĆ PRZESZKODY W TYM SŁUSZNYM KIERUNKU ..czyli wyeliminować ryzyko poważnych wypadków, przynajmniej w miastach tak aby nikt nie bał się używać takich pojeżdzików

  • myślący (gość)

    tak tak jasne , a jeżeli ja pojadę prawidłowo i ktoś we mnie wjedzie - uderzenie boczne 50km/h , to co ? będę prawidłowo jadącym trupem

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości