Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Śmigielski o wypadku Kubicy: Odbudowa unerwienia będzie sukcesem

Data publikacji: Autor: (red) żródło: Polska

 Najistotniejsze będzie odbudowa unerwienia w ręce i jej ścięgien. Jeśli to się nie powiedzie, to ręka będzie martwa, bez czucia. Z dr Robertem Śmigielskim, jednym z czołowych lekarzy zajmujących się sportowcami, rozmawia Tomasz Biliński.

Najistotniejsza będzie odbudowa unerwienia w ręce i jej ścięgien. Jeśli to się nie powiedzie, to ręka będzie martwa, bez czucia. Z dr Robertem Śmigielskim, jednym z czołowych lekarzy zajmujących się sportowcami, rozmawia Tomasz Biliński.

 
Jakie ma Pan informacje na temat stanu zdrowia Roberta Kubicy?


Rozmawiałem z lekarzem, który operował Roberta, tyle że przed operacją i nie chciał za wiele mówić. Z tego, co wiem, to najbardziej uszkodzona jest prawa ręka i noga. Ponadto lekarzom zależało na jak najszybszym zatrzymaniu wewnętrznego krwawienia. Trudno coś więcej powiedzieć, bo w pierwszych godzinach po wypadku sytuacja zmienia się z minuty na minutę. W poniedziałek znów będę dzwonił do Włoch po bardziej szczegółowe informacje.

Jakie są szanse na przywrócenie funkcji dłoni?


Wciąż nie wiemy, co tak naprawdę w tej ręce się stało. Najistotniejsze będzie odbudowa unerwienia w ręce i jej ścięgien. Jeśli to się nie powiedzie, to ręka będzie martwa, bez czucia. Jeśli jednak uda się te rzeczy odbudować, to będzie sukces. Wtedy odzyskanie funkcji ruchowych nie powinno być problemem.

Ile może trwać rehabilitacja?

Miesiące, a nawet lata. Zbyt mało wiemy, by to przewidzieć.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości