Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Smog. Dopłata za złomowanie auta z silnikiem Diesla?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN/x-news

Fot. TVN/x-news Zimą wiele europejskich miast zmaga się z problemem smogu. Niektóre z nich zakazują wjazdu do centrum samochodom z silnikiem Diesla. Swój pomysł ma także burmistrz jednej z europejskich stolic.

W największych miastach za emisje szkodliwych pyłów odpowiedzialny jest przede wszystkim transport. Silne działanie rakotwórcze wykazują spaliny z silników Diesla. Odpowiedzialni są także kierowcy, którzy szukając oszczędności, decydują się na samodzielny demontaż filtrów cząstek stałych.

Redakcja poleca:

Zmiany w prawie dla kierowców. Jakie i od kiedy?
Volvo V90 Cross Country. Kombi na każdą drogę
Na co diagności kładą nacisk na przeglądzie?

Burmistrz Londynu Sadiq Khan wpadł na ciekawy pomysł, mający pomóc w walce ze smogiem. Właściciele samochodów z silnikiem Diesla mieliby otrzymać nawet 3,5 tysiąca funtów za zezłomowanie swoich aut. W jego ocenie miałoby to przekonać kierowców do zastąpienia pojazdów z wysokoprężnymi jednostkami bardziej ekologicznymi samochodami.

Ponad połowa nowych aut sprzedawanych w Wielkiej Brytanii posiada silniki wysokoprężne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • jegor (gość)

  Może warto pomyśleć o wprowadzeniu zakazu wjazdu w miasto takich starych diesli. Z drugiej strony trzeba promować hybrydy - niższa emisja spalin i ogólnie spalanie. Może jakieś zniżki na ubezpieczenie, darmowe parkingi? Sam mieszkam na jednym z warszawskich osiedli i z rana słyszę w większości rumor starych diesli odpalanych przez ludzi. Ja już w 2011 roku postawiłem na hybrydę i zakupiłem Toyotę Prius. Skoro większość tras pokonuję po mieście (do klientów), to jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie.

 • do jegor (gość)

  ...i strzelać do kaszlących... co rano słyszę takich z przystanku jaki mam pod oknem... ja nie choruję więc jak najbardziej jestem za fizyczna likwidacją chorych.

 • kierowca (gość)

  Smiechu warte- w Paryżu co roku jest problem z zanieczyszczonym powietrzem , i zawsze atakuje się kierowców diesli , a piecyki na olej opałowy śmigają na pełnym gazie i jest ok. Jak tylko zima się kończy problem smogu maleje , a samochodów jest cały czas tyle samo.Jak dla mnie to te ataki na diesle- to robienie ludziom wody z mózgu.

 • xD ldz (gość)

  Kto zakopał badania z konca lat 90-tych na temat rakowego diesla??????

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości