Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Sobiesław Zasada. 91-letni mistrz wraca za kierownicę samochodu rajdowego (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Sobiesław Zasada wraca do samochodu rajdowego. 91-letni kierowca wystartuje pod koniec czerwca w Rajdzie Safari. Czterodniowa impreza będzie szóstą rundą tegorocznych mistrzostw świata WRC.

Sobiesław Zasada, trzykrotny mistrz Europy (1966, 1967, 1971), trzykrotny wicemistrz Europy (1968, 1969, 1972), po raz ostatni startował w 1997 roku właśnie w Rajdzie Safari. Wtedy z żoną Ewą Zasadą jadąc Mitsubishi Lancerem Evo III zajął 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, a drugie w PWRC (auta produkcyjne).

Dla doświadczonego kierowcy wyzwaniem podczas zbliżającego się wyścigu będzie nie tylko wymagająca trasa, ale też różnice technologiczne w samochodach.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

- Za dużo jest tych przycisków, za dużo elektroniki. Trudno jest to wszystko opanować, ale po prostu trzeba się tego wszystkiego nauczyć - powiedział Sobiesław Zasada.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mike (gość)

    Organizatorzy stwarzają niebezpieczeństwo dla dziada i otoczenia, żenada. Napiszcie lepiej jak w swoim biznesie zatrudniał byłych ministrów za czasów komuny, wykorzystywał przebiegle kontakty z komuchami i kombinował jak mógł, aby robić przewały i pomnażać swój majątek. Dziad do grobu niczego nie zabierze a jeszcze na ostatnim tchnieniu żarłby i lizał te pieniądze z podłogi, żenada, ale pazerne dziadzisko.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości