Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Sobota z Rajdem Monte Karlino: Uwaga na utrudnienia w ruchu w Koszalinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Sobota z Rajdem Monte Karlino: Uwaga na utrudnienia w ruchu w Koszalinie Pisk opon, warkot silników, wielkie emocje – w sobotę z Koszalina wystartuje 38. Rajd Monte Karlino. Zgłosiło się aż 76 ekip. To frekwencyjny rekord imprezy.

Rajd Monte Karlino to jedna z najstarszych imprez rajdowych dla amatorów w Polsce oraz flagowa impreza Automobilklubu Koszalińskiego. Po raz pierwszy rozegrano go w 1971 roku. Impreza motoryzacyjna, której nazwa miała budzić skojarzenia z legendarnym Rajdem Monte Carlo, znalazła swoją bazę w Karlinie – mieście które do dziś jest stałym punktem rajdu.

TUTAJ >>> MAPKA zamkniętych ulic w czasie Rajdu Monte Karlino

Przełomową datą w historii rajdu jest rok 2009, w którym Rajd Monte Karlino został przyjęty do prestiżowego cyklu Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów. Na próbach sprawnościowych w Koszalinie, Białogardzie, Karlinie oraz na lotnisku w Zegrzu Pomorskim rozegrana zostanie pierwsza runda Pucharu Polski 2012. Na imprezę przyjadą zawodnicy nawet ze Szczecina, z Wielkopolski, a nawet z Dolnego Śląska.

Start jutro o godz. 8.30. Kierowcy wystartują sprzed koszalińskiego ratusza w odstępach co 2 minuty. Pojadą do Karlina, gdzie po raz pierwszy będą zamknięte ulice, na których odbędą się próby. Z Karlina kierowcy wyruszą do Białogardu, na kolejną próbę i dalej – do Zegrza Pomorskiego. Próby na lotnisku będą biletowane (5 zł). Wejście dla kibiców od strony bramy głównej – tam też będzie parking.

Na lotnisku zaplanowano cztery szybkie próby, gdzie rajdowcy będą musieli wykazać się odpowiednią techniką jazdy. Z Zegrza kierowcy przyjadą do Koszalina, gdzie przed ratuszem będzie otwarty dla kibiców park serwisowy. Po południu czeka ich powtórka z rozrywki, czyli pokonanie trasy raz jeszcze. Co ciekawe, na drogach dojazdowych kierowcy są takimi samymi, jak każdy inny, uczestnikami ruchu. Obowiązują ich przepisy ruchu drogowego, a jeśli chcieli by je złamać... mogą za to słono zapłacić. Trzy wykroczenia w trakcie rajdu to wykluczenie (za pierwsze przewidziany jest mandat, za drugie naliczenie karnych sekund). Jeśli kierowca pokona trasę dojazdy za szybko (np. czas przejazdu odcinka Koszalin-Karlino ustalono na 37 minut) za karę doliczony zostanie mu czas. To ma zmobilizować kierowców do spokojnej, bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy.

O godz. 15 rozpocznie się najbardziej widowiskowa część rajdu – odcinek specjalny na ul. Młyńskiej w Koszalinie. Dla wszystkich, którzy będą chcieli oglądać zmagania kierowców, ustawione będą specjalne strefy kibica.

Sobota z Rajdem Monte Karlino: Uwaga na utrudnienia w ruchu w Koszalinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Sobota z Rajdem Monte Karlino: Uwaga na utrudnienia w ruchu w Koszalinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości