Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Sokół 600. Przetrwał wojnę, a do Polski został prawdopodobnie przemycony w częściach (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 / x-news

Fot. TVN24 / x-news Legendarny polski motocykl wojskowy Sokół 600 RT M211 przejdzie generalny remont. Jeden z najcenniejszych eksponatów Muzeum Oręża Polskiego został przewieziony z Kołobrzegu do Szczecina.

– Ten motocykl trafił do muzeum w latach 70-tych. Podobno wojnę przetrwał rozłożony na części i później z tych wschodnich terenów byłej Rzeczpospolitej został przemycony do Polski. Mamy nadzieję, że uda się rozruszać silnik i go uruchomić – mówił dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Aleksander Ostasz.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Motocykl trafił do warsztatu pasjonata motoryzacji, który zapewnia, że ten wyjątkowy pojazd odzyska - w ciągu kilku miesięcy - pełną sprawność mechaniczną.

Sokół 600 to symbol nie tylko polskiej wojskowości, ale także stojącej na wysokim poziomie, przedwojennej myśli technicznej. Produkowany był w drugiej połowie lat trzydziestych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • JC13 (gość)

    Mój tato jeździł sokołem był gońcem w dywizji jednostka z pancerna Krakowa byłranny na pogrzeb ze sztandarem nikt nie przyjechał takich mamy patryjotów

  • JC13 (gość)

    Motor na tamte czsy znakomity teraz byłna wposarzeniu wojska polskiego .

  • ktoś coś (gość)

    Ale już o tym że jednego sokoła z muzeum skradziono w nieznanych okolicznościach i nikt nic na ten temat nie wie nie napiszecie. Dowiedziano się o tym dopiero podczas inwentaryzacji w muzeum !!!!!!!!!!! patologia i cisza w temacie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości