Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Solaris liderem w swoim segmencie

Data publikacji: Autor: (mm) TVN/x-news

Fot. Archiwum Trzynasty rok z rzędu Solaris Bus & Coach S.A. została liderem w segmencie autobusów miejskich. 2015 r. był dla firmy rekordowy przede wszystkim pod względem wysokości osiągniętych przychodów

Fot. Archiwum Przychody w 2015 roku wyniosły 1,7 mld złotych. Producent potwierdził także swoją pozycję jednego z europejskich liderów w zakresie projektowania i produkcji autobusów elektrycznych.

Zobacz także: Michael Schumacher. Wystawa poświęcona kierowcy F1

- Czujemy się bardzo odpowiedzialni za to, co robimy, za nasze pojazdy, naszych ludzi i bezpieczeństwo naszych pasażerów. Wiele razy zdarzało się, że w bardzo trudnych momentach ratowaliśmy firmę i miejsca pracy. Nie żyjemy w raju. Jednak nigdy nie chcieliśmy przenosić produkcji do innego kraju, gdzie na przykład jest siła robota - przyznała właścicielka firmy Solange Olszewska.

- Bardzo się cieszę, że minister Morawiecki o tym wie i o tym mówi - współzałożycielka Solarisa Solange Olszewska odniosła się do słów ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, który wśród polskich specjalności wymienił przemysł samochodowy. - Angażujemy się bardzo w to, by nasze pojazdy były innowacyjne, by ta innowacja wychodziła z Polski - zaznaczyła Olszewska. O tym, że pojazdy napędzane innowacyjnymi silnikami są ważnym produktem Solarisa przekonywał też członek zarządu firmy Zbigniew Paliwoda.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości