Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Sołowow z Baranem pojadą na Rajdzie Szwecji Fordem Fiestą WRC

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Sołowow z Baranem pojadą na Rajdzie Szwecji Fordem Fiestą WRC Michał Sołowow z Maciejem Baranem z zespołu Cersanit Rally Team wystartują w II eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata 2012 nowym autem klasy WRC.

Dla Michała Sołowowa to już siódmy start w Rajdzie Szwecji. Nie będzie to też pierwszy występ Sołowowa na trasach w okolicach Karlstad autem w specyfikacji WRC.

Kielecki kierowca już w 2006 roku pojawił się na tam Subaru Imprezą WRC, lecz z powodu awarii silnika nie ukończył zawodów.

Na testach załoga Cersanit Rally Team miała małą przygodę. Podczas pokonywania szybszego zakrętu auto wypadło z drogi i dachowało, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Po dwóch godzinach zespół wznowił testy.

Tegoroczne zmagania rozpoczną się 9 lutego, kilka minut po godzinie 20 od superoesu w Karlstad rozgrywanego w parach.

Zobacz też: I runda Rajdowych Mistrzostw Europy 2012: Sołowow z punktami

Załoga Sołowow/Baran, jadąca w barwach brytyjskiego zespołu M-Sport Ford World Rally Team, wystartuje na torze w siódmej parze z Nasserem al-Attiyahem - katarskim kierowcą rajdowym, który zwyciężył w Rajdzie Dakar 2011.

Poza Michałem Sołowowem i jego pilotem Maciejem Baranem w imprezie biorą udział także dwie inne polskie załogi: Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrębowski (Ford Fiesta S2000) i Jerzy Para/Szymon Gospodarczyk (Renault Clio).

Historia Rajdu Szwecji ma swoje korzenie w 1950 roku, lecz wtedy rozgrywany był w lato na szutrach. Dopiero w lutym 1965 roku zawody odbyły się w zaspach śniegu, a od 1973 roku impreza stała się jedną z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata.

Tegoroczny Rajd Szwecji zakończy się w niedzielę, a po godzinie 16 na mecie w Karlstad odbędzie się uroczystość wręczenia pucharów.

Karol Biela
Fot. Cersanit Rally Team

Sołowow z Baranem pojadą na Rajdzie Szwecji Fordem Fiestą WRC
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Sołowow z Baranem pojadą na Rajdzie Szwecji Fordem Fiestą WRC

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości