Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Sołowow z Baranem startują w Rajdzie Chorwacji

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Sołowow z Baranem startują w Rajdzie Chorwacji Załoga Synthos Cersanit Rally Team rozpoczyna zmagania w Rajdzie Chorwacji, który jest III eliminacją Rajdowych Mistrzostw Europy 2012.

Kilka dni przed zawodami w Chorwacji Michał Sołowow ze swoim pilotem Maciejem Baranem testowali swojego Peugeota 207 S2000 w Bieszczadach, gdzie przejechali ponad 200 kilometrów na asfaltowych trasach.

-  Przed rajdem Mille Miglia wydawało nam się, że wszystko wiemy o Peugeocie. Okazało się, że jest inaczej. Dlatego postanowiliśmy więcej pojeździć, aby lepiej poznać nowy samochód i dobrze przygotować się do startu w Chorwacji – mówił Michał Sołowow.

-  Od dwóch lat rajd rozgrywany jest w okolicach Rijeki. Nie znamy tych tras. Ostatni raz kiedy ścigaliśmy się w Chorwacji, odcinki były zlokalizowane w okolicach Zagrzebia. Patrząc na listę zgłoszeń, rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Juho Hänninen, Patrik Sandell, kilka topowych samochodów S2000. To dobrze. Lubimy się ścigać na nowych trasach z mocnymi rywalami – dodał kierowca Automobilklubu Kieleckiego.

Zobacz też: Rajd Mille Miglia 2012: Sołowow z Baranem na 14. pozycji w "generalce"

Croatia Rally zostanie rozegrany w dniach 24-26 maja. Na czwartek 24 maja zaplanowano odcinek testowy i uroczysty start, a na odcinkach specjalnych, załogi będą się ścigać w piątek i sobotę. Michał Sołowow i Maciek Baran otrzymali 6 numer startowy.

Z jedynką pojedzie lider punktacji Mistrzostw Europy i fabryczny kierowca Skoda Motorsport, Fin Juho Hänninen. Na liście zgłoszeń znalazło się 48 załóg, w tym 16 zagranicznych. Osiem wystartuje samochodami S2000.

Karol Biela
Fot. Synthos Cersanit Rally Team

Sołowow z Baranem startują w Rajdzie Chorwacji
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Sołowow z Baranem startują w Rajdzie Chorwacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości