Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sorento najlepszy w swojej klasie

Data publikacji: Autor: łm

fot. Kia Amerykański magazyn motoryzacyjny Truck Trend przyznał tytuł „Best in Class” Kia Sorento. Samochód uznano za najlepszy pojazd w klasie SUV.

Amerykański magazyn motoryzacyjny Truck Trend przyznał tytuł „Best in Class” Kia Sorento. Samochód uznano za najlepszy pojazd w klasie SUV.

 fot. Kia

W ocenie Truck Trend rynek samochodów segmentu SUV (sport utility vehicle = wielofunkcyjny samochód rekreacyjny) rozwija się w bardzo szybkim tempie i nic nie wskazuje na to, aby ten kierunek uległ zmianie w najbliższym czasie. „Kia Sorento przy swojej umiarkowanej cenie oferuje jeden z najmocniejszych silników oraz największą przestrzeń ładunkową.” – powiedział Mark Williams, redaktor naczelny Truck Trend.

 

Nie jest to pierwsze wyróżnienie przyznane Kia Sorento przez media i instytucje zajmujące się badaniem rynku motoryzacyjnego. Samochód został wcześniej uhonorowany przez czasopismo MotorWeek, New England Motor Press Association, Northwest Automotive Press Association i AutoPacific and Strategic Vision. W badaniach prowadzonych przez National Highway Traffic Safety Administartion (NHTSA), federalny urząd zajmujący się problemami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Kia Sorento otrzymała najwyższą notę pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym bocznym oraz 4 gwiazdki w teście EURO NCAP.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości