Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Specjalna wystawa marki Opel na AMI

Data publikacji: Autor: źródło:mototarget.pl

Fot: Opel Podczas tegorocznych targów AMI marka Opel zorganizuje wystawę specjalną z okazji swoich 150 urodzin prezentującą produkty, które były charakterystyczne i najważniejsze dla firmy.

Adam Opel, zakładając swoją firmę w 1862 roku, zapewne nie przypuszczał, że stanie się ona jednym z największych europejskichFot: Opel producentów samochodów.

Adam Opel swoją działalność rozpoczął produkując maszyny do szycia. Z czasem Opel zajął się produkcją bicykli, potem rowerów i motorowerów. Jednoślady z Rüsselsheim były bardzo popularne, a w 1920 roku Opel stał się największym na świecie producentem pojazdów dwukołowych. Podczas targów AMI zostanie zaprezentowana m.in. milionowa maszyna do szycia, rower wyścigowy „Flitzer” oraz legendarny Motoclub 500 Super Sport.

W roku 1940 Opel produkował w większości jednoślady, jednakże myśli o przemyśle motoryzacyjnym były bardzo intrygujące, szczególnie dla synów Adama Opla, a miał ich pięciu i od zawsze bardziej fascynowały ich jednoślady i samochody, niż produkowane przez ojca maszyny do szycia. To właśnie oni przekonali Adama Opla do produkcji jednośladów, kiedy spadła sprzedaż maszyn do szycia, oni również namawiali Adama Opla na zaangażowanie się w produkcję samochodów. To im się niestety nie udało i w rzeczywistości Adam Opel nie wyprodukował ani jednego samochodu!

Dopiero trzy lata po śmierci Adama Opla, w 1898 roku jego synowie kupili fabrykę w Dessau, a na stanowisku dyrektora firmy zatrudnili konstruktora i pioniera w dziedzinie motoryzacji Friedricha Lutzmanna. W 1899 roku rozpoczęto konstrukcję pierwszego samochodu: „Opel Patent Motorwagen System Lutzmann". Ta udana premiera pozwoliła znaleźć się firmie Opla na liście producentów samochodów.

Ta premierowa perełka firmy Opel, jak i spektakularny RAK 2 zostaną zaprezentowane na stoisku Opla, a obok nich m.in.: Opel GT, Trainingsauto czy Kadett E GSI. A kto ma ochotę podziwiać nowości techniczne sygnowane znaczkiem Opla znajdzie je również na stoisku tej 150-letniej firmy.

Przed kilkoma dniami Opel ogłosił, że najnowszy i zarazem najmniejszy samochód, który niebawem zjedzie z linii produkcyjnej będzie nosił nazwę „Adam" - na cześć założyciela firmy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości