Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Speedway ekstraliga. Unia Leszno w finale

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Speedway ekstraliga. Unia Leszno w finale Mimo porażki we wczorajszym meczu w Toruniu, to zawodnicy Unii Leszno powalczą o złote medale tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu.

Leszczynianie do niedzielnego pojedynku przystępowali z wysoką zaliczką, wywalczoną tydzień wcześniej na własnym torze w kontrowersyjnych okolicznościach. Kością niezgody między działaczami i zawodnikami Unii oraz Unibaxu był stan toru na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Zdaniem gospodarzy – nawierzchnia została przygotowana regulaminowo. Według gości w sposób niebezpieczny i niedopuszczalny.

Mimo sporych strat (53:36 dla Leszna) Torunianie po cichu liczyli na efektowne zwycięstwo i awans do finału. Po pięciu biegach, kiedy to para Miedziński – Holta  pokonała Hampela i Balińskiego w stosunku 4:2 gospodarze objęli ośmiopunktowe prowadzenie i wydawało się, że będą w stanie odrobić straty. W 7. i 8. biegu triumfowali jednak goście, niwelując stratę do dwóch punktów. Dzięki znakomitej jeździe Kołodzieja, Hampela i młodziutkiego Tobiasza Musielaka Unia do końca meczu kontrolowała sytuację, natychmiast odgryzając się Unibaxowi za przegrane biegi.

Ostatecznie Gospodarze wygrali 49:41 i nie awansowali do finału. Dostała się do niego Unia, która powalczy o złoto z ekipą z Zielonej Góry lub Gorzowa. Rywala pozna zapewne w tym tygodniu, ponieważ zaplanowany na wczoraj mecz w Zielonej Górze nie doszedł do skutku z powodu kiepskiej pogody.

Na razie nie wiadomo jednak, gdzie odbędzie się finał. Decyzją władz Speedway Ekstraligi stadion Unii został bowiem zamknięty na miesiąc. To kara za niewłaściwe przygotowanie toru przed tygodniem.

Toruń: Holder 10 (2,2,3,3,0), Jepsen Jensen 9 (3,0,2,3,1), Miedziński 10 (2,3,2,1,2), Holta 6 (3,1,1,1), Sullivan 11 (2,3,1,2,3), K. Pulczyński 2 (2,0,0), Pietrykowski 1 (1,0,0).

Leszno: Hampel 12 (1,2,2,2,2,3), Skórnicki 0 (0,0,-,-), Batchelor 5 (0,2,3,0,0,0), Baliński 3 (1,1,1,-), Kołodziej 12 (3,3,3,1,0,2), T. Musielak 8 (3,1,0,3,1), Adamczewski 1 (0,1,-).

NCD – 59,91 sek. uzyskał w 3. biegu Rune Holta. Sędziował Wojciech Grodzki (Opole). Widzów ok. 14000.

Bartosz Gubernat
fot. Wojciech Zatwarnicki

Speedway ekstraliga. Unia Leszno w finale
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Speedway ekstraliga. Unia Leszno w finale

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości