Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Spekulacje wokół powrotu Kubicy do Formuły 1

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Lotus Renault GP Przebywający kilka miesięcy temu z wizytą w Polsce menedżer Roberta Kubicy, Daniele Morelli zapewnił, że dokładna data powrotu polskiego kierowcy do Formuły 1 będzie znana w sierpniu. Ponieważ od początku miesiąca nie wyjawił on żadnych nowych informacji, w mediach pojawiły się wiadomości, jakoby Polak miał powrócić do sportu dopiero w przyszłym roku. Czy jednak faktycznie mamy powody do zmartwień?
Fot. Lotus Renault GP Robert Kubica to pierwszy i jak do tej pory jedyny polski kierowca wyścigowy, który uczestniczy w rywalizacji Formuły 1. Niestety z powodu groźnego wypadku na trasie rajdu di Andora, jaki miał miejsce 6 lutego 2011 roku, musiał poddać się żmudnej i długotrwałej rehabilitacji, a także przejść kilka operacji. To właśnie po ostatniej z nich, która ma na celu usunięcie zrostów z prawego łokcia kierowcy, zespół Kubicy miał ogłosić datę powrotu zawodnika do kokpitu wyścigowego bolidu.

CZYTAJ TAKŻE

Boullier: Kubica nie musi się martwić o miejsce w zespole

Robert Kubica odpowiada na pytania fanów


Jednak brak informacji ze strony Morellego oraz szefostwa Lotus Renault GP, w barwach którego startuje Kubica, spowodował niepokój wśród polskich kibiców oraz niektórych dziennikarzy. Należy jednak zrozumieć, że w tym konkretnym przypadku publiczne zainteresowanie tematem jest ogromne. Zbyt duży optymizm ze strony menedżera lub zespołu może tylko podsycić oczekiwania fanów, niepotrzebnie zwiększając presję wokół powrotu Kubicy.

Co więcej, w rozmowie z portalem Autosport lekarz zawodnika, Riccardo Ceccarelli stwierdził, że rehabilitacja Polaka przebiega w zadowalającym tempie, a postępy przychodzą szybciej niż pierwotnie zakładano. Ostatnia operacja łokcia Kubicy, która najpewniej będzie miała miejsce jeszcze w sierpniu, ma umożliwić ćwiczenia prawej ręki, które z powodu pooperacyjnych zrostów nie mogły być przeprowadzone.

Na koniec pozostaje jednak kwestia daty powrotu Kubicy do wyścigów Formuły 1. Niewykluczone, że jeszcze we wrześniu wznowi on ćwiczenia na symulatorze. Jednak wiarygodne informacje w tej kwestii będą zamieszczane na stronie internetowej zespołu Lotus Renault GP. Menedżer Kubicy potwierdził, że do czasu powrotu Polaka do wyścigów będzie to jedyny kanał komunikacyjny dotyczący postępów w rehabilitacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Robbi

    Moze dajmy już spokój Kubicy. Temat jest sztucznie wałkowany od miesiecy ale nadal przypomina to wróżenie z fusów.

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości