Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Spokojna droga (art.sponsorowany)

Data publikacji:

Fot. Kleber

Od kwietnia 2005 roku rusza pierwszy w Polsce program Assistance w zakresie ogumienia. Każdy kto kupi komplet opon Kleber do samochodu osobowego otrzyma darmową usługę Assistance.

 

Nowa usługa Assistance, opona przeciwdeszczowa Kleber Dynaxer HP2 oraz odporna na przebicia opona Kleber Protectis to trzy główne atuty firmy Kleber na lato tego roku. Fot. Kleber

 

Pomoc drogowa w każdej chwili

 

Kleber Assistance to trzyletni program, obejmujący wszystkie modele opon do samochodów osobowych, przeznaczony dla kierowców, którzy kupią cztery letnie, bądź cztery zimowe opony do samochodu osobowego.

Fot. Kleber  

Dostaniesz kartę

 

Każdy kto kupi cztery opony do samochodu osobowego otrzymuje w serwisie opon kartę Kleber Assistance. Na karcie Kleber Assistance znajduje się numer telefonu biura obsługi Kleber Assistance oraz indywidualny numer identyfikacyjny.

 

W ciągu godziny

 

W przypadku uszkodzenia opony - podczas jej eksploatacji, czy na parkingu w wyniku aktu wandalizmu - Kleber Assistance zapewnia interwencję w ciągu godziny od przyjęcia zgłoszenia. W ramach usługi Assistance, specjalista na miejscu wymieni uszkodzoną oponę, założy koło zapasowe użytkownika lub, jeśli okaże się to niemożliwe, odholuje samochód do najbliższego Fot. Kleber serwisu opon Kleber. Usługa dostępna jest we wszystkich krajach, objętych Zieloną Kartą, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Na deszcz i trudne warunki

 

Spokojną drogę ma zapewnić także opona „przeciwdeszczowa” Kleber Dynaxer HP2 - przeznaczona do wszystkich typów samochodów. Optymalne właściwości jezdne uzyskuje w trudnych warunkach pogodowych - jej zalety uwidaczniają się szczególnie podczas jazdy na mokrej drodze.

 

Ochrona przed przebiciem

 

Trzeci z atutów marki Kleber na lato 2005 to opony z systemem Protectis. Posiadają one mechanizm ochrony przed przebiciem, który pozwala uniknąć groźnych konsekwencji utraty powietrza w przypadku przebicia bieżnika. Mechanizm Protectis występuje w oponach Kleber Dynaxer DR (indeks prędkości V), Kleber Dynaxer HP (indeks prędkości H i V) oraz w modelu Kleber Viaxer AS (indeks prędkości T i H).

 

Dla aut sportowych

 

Fot. Kleber Kleber Dynaxer DR to wysokiej klasy opona, o kierunkowej rzeźbie bieżnika, przeznaczona do samochodów o dużej pojemności silnika oraz do samochodów sportowych.

 

Opona Dynaxer DR znajduje się w ofercie marki Kleber przeznaczonej dla klientów, którzy cenią szybką, a zarazem komfortową jazdę.

Główną zaletą opony jest świetna przyczepność na zakrętach, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Prostokątny, szeroki profil czoła bieżnika przyczynia się do poprawy przyczepności, np. podczas zmiany pasa ruchu, oraz do równomiernego zużycia opony. Dwa szerokie kanały w centrum bieżnika zmniejszają ryzyko aquaplaningu na mokrej nawierzchni. Natomiast zoptymalizowana rzeźba bieżnika - specjalny kształt rowków (haki) - powoduje redukcję drogi hamowania na mokrej nawierzchni.

 

Dwie gwiazdki w teście ADAC - Kleber Dynaxer HP2 Fot. Kleber

 

Opona Kleber Dynaxer HP2 została stworzona z myślą o kierowcach ceniących dynamiczną, komfortową i jednocześnie Fot. Kleber maksymalnie bezpieczną jazdę - jej zalety uwidaczniają się szczególnie podczas jazdy na mokrej drodze.

 

Doskonałe właściwości jezdne na mokrej nawierzchni są wynikiem zastosowania specjalnych rozwiązań w budowie opony. Dwa obszerne kanały wzdłużne pozwalają na skuteczniejsze odprowadzanie wody. Efektywność odprowadzania wody zwiększają również odizolowane od rowków wzdłużnych rowki boczne. Kształt klocków bieżnika został zoptymalizowany w sposób ograniczający możliwość wystąpienia zawirowań wody pod oponą  podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Wszystkie te czynniki minimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

 

O wysokiej jakości opony Kleber Dynaxer HP2 świadczy rekomendacja Niemieckiego Automobilklubu ADAC, który w tegorocznym teście przyznał oponie Kleber w rozmiarze 175/65 R14T 2 gwiazdki ADAC i miano godnej polecenia.

 

Opona Kleber Viaxer

 

Opona Kleber Viaxer przeznaczona jest do samochodów o małej i średniej pojemności silnika.

Kleber Viaxer w zależności od rozmiaru ma asymetryczną lub symetryczną rzeźbę bieżnika. Asymetryczny bieżnik składa się z dwóch części: wewnętrzna część zapewnia dobrą przyczepność opony w zakręcie i dobre hamowanie na mokrej nawierzchni, zmniejsza ryzyko wystąpienia aquaplaningu.

 

Opona z symetrycznym bieżnikiem jest przeznaczona do samochodów o małej pojemności silnika. Uzyskuje optymalne właściwości na mokrej nawierzchni dzięki zastosowaniu skrzyżowanych lamel w kształcie bagnetu.

 

Opona nie do przebicia

 

Około 97% wszystkich przebić dotyczy czoła bieżnika. Kleber Protectis to opona wyposażona w mechanizm ochrony przed przebiciem, który pozwala uniknąć groźnych konsekwencji utraty powietrza w przypadku przebicia bieżnika, przedmiotem o średnicy mniejszej niż 4,7 mm.

 Fot. Kleber: W momencie przebicia bieżnika opony, guma o konsystencji żelu otacza szczelnie przedmiot powodujący przebicie, nie dopuszczając do utraty ciśnienia powietrza. Jeśli przedmiot wypadnie, samouszczelniająca się substancja zatyka otwór pod wpływe

Kleber Protectis jest odporny na przebicie bieżnika odpowiadające rozmiarom dużego gwoździa. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Do około 36% przypadków utraty ciśnienia dochodzi podczas jazdy. Jest to szczególnie niebezpieczne, kiedy samochód porusza się z dużą prędkością. Gwałtowny spadek ciśnienia w kole może wywołać poślizg i skutkować wypadkiem.  Dodatkowym atutem tej opony jest także to, iż kierowcy nie muszą wymieniać koła - opona nie wymaga naprawy.

 

Kleber wyposażony w system Protectis jest klasyczną oponą, wewnątrz której umieszczono specjalną, samouszczelniającą się gumę o konsystencji żelu. Guma jest rozłożona równomiernie po wewnętrznej stronie bieżnika i utrwalona w procesie obróbki cieplnej, podczas wytwarzania opony. Kiedy koło zostaje napompowane, ciśnienie powietrza dociska gumę do wewnętrznej ścianki opony. Sekretem skuteczności systemu jest specjalna polimerowa mieszanka gumy o specyficznych właściwościach i konsystencji. Mechanizm ochrony przed przebiciem wykorzystuje dwa efekty naturalnie występujące w każdym kole - wysokie ciśnienie powietrza i siłę odśrodkową w czasie ruchu obrotowego.

  

Sławomir Brzozowski, dyrektor ds. sprzedaży opon osobowych, dostawczych, 4x4 Michelin Polska S.A.Fot. Kleber

 

Wprowadzenie do Polski pakietu „Spokojna droga” jest naturalną konsekwencją realizowania przez Kleber misji, której celem jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu wszystkim naszym klientom. W myśl hasła „Każdego dnia Kleber myśli o Tobie” zdecydowaliśmy, że dostępna i sprawdzona już w państwach Europy Zachodniej usługa Kleber Assistance została wprowadzona także w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości