Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Sport w wydaniu Alfy

Data publikacji: Autor: (mp)

 Alfa Romeo zaprezentowała nowy, sportowy model GT. Coupé stworzone z wykorzystaniem podzespołów modelu 156 trafi do salonów pod koniec roku.

 

Na uwagę zasługuje wygląd najnowszej Alfy, której nadwozie zaprojektowała firma Bertone. Styliści skoncentrowali się na połączeniu miękkich linii z elementami sportowymi. Osiągnięto w ten sposób zamierzony cel, jakim była synergia agresji z elegancją. Fanów sportu zainteresuje możliwość wybrania, jako jednej z opcji, wnętrza w czerwonej kolorystyce. Na czerwono podświetlane są także zegary tablicy przyrządów.

 

Dobre własności jezdne ma zapewniać nowoczesna płyta podłogowa z wielowahaczowym zawieszeniem przedniej i tylnej osi, pochodząca z modelu 156. Alfa Romeo GT dostępna będzie z trzema silnikami. Największą moc, wynoszącą 240 KM, osiąga 24-zaworowa jednostka napędowa 3.2 V6, uzyskująca 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala on na przyspieszanie do 100 km/h w ciągu 8,7 s, oraz osiągnięcie maksymalnej prędkości 216 km/h. Silnik 2.0 JTS o mocy 165 KM i maksymalnym momencie obrotowym 206 Nm rozpędza auto do 216 km/h i umożliwia przyspieszenie do „setki” w 8,7 s. Ostatnim z dostępnych silników Alfy GT jest turbodoładowana jednostka wysokoprężna 1.9 M-Jet 16V rozwijająca moc 150 KM i moment obrotowy 305 Nm. Wyposażone w nią auto przyspiesza do 100 km/h w 9,6 s, a jego prędkość maksymalna to 209 km/h.

 

Z silnikami 3.2 V6 i 1.9 M-Jet współpracuje sześciobiegowa przekładnia, natomiast Alfa z jednostką 2.0 JTS wyposażona została w skrzynię o pięciu przełożeniach. Ten ostatni silnik może zostać ponadto zestawiony ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Selespeed.

 

Alfa Romeo GT stanowić będzie atrakcję na rynku samochodów sportowych. Czy powtórzy sukces modeli produkowanych przez firmę w latach 60. jeszcze nie wiadomo, ale ma ku temu pełne szanse. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości