Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Sportowa Ibiza

Data publikacji: Autor: (mp)

 Wchodząca na rynek Ibiza Cupra jest kolejnym modelem Seata przeznaczonym dla klientów ze sportowym zacięciem. W polskich salonach pojawi się za pół roku.

 

Najnowszą odmianę modelu Seata wyposażono w dwa rodzaje silników: wysokoprężną jednostkę napędową 1,9 TDI o mocy 160 KM rozwijającą 330 Nm momentu obrotowego, oraz silnik benzynowy 20VT o pojemności 1,8 l osiągający moc 180 KM i 245 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

 

Diesel Cupry jest najmocniejszym w historii Seata. Współpracuje z sześciostopniową przekładnią i pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 7,6 s. oraz rozpędzenie auta do 220 km/h. Średnie zużycie paliwa wynosi przy tym zaledwie 5,4 l. Ibiza wyposażona w silnik benzynowy i 5-cio przekładniowa skrzynię biegów przyspiesza do „setki” w 7,3 s. i rozwija prędkość maksymalną 229 km/h.

 

Aby nadać autu bardziej sportowego charakteru producent zastosował koncepcję tzw. „zwinnego podwozia”. Obejmuje ona specjalne zestrojenie zawieszeń (stosunkowo miękkie sprężyny i sztywniejsze amortyzatory) oraz inteligentny program regulujący siłę wspomagania w układzie kierowniczym w zależności od stylu jazdy.

 

Sportowy styl Ibizy Cupra uzupełniany jest przez wygląd nadwozia. Specjalnie dla tego samochodu zaprojektowane przedni i tylny zderzak zintegrowane ze spojlerem oraz większe wzloty powietrza umieszczone w górnej części atrapy chłodnicy nadają autu agresywny charakter. Całość uzupełniają aluminiowe obręcze kół i owalna, chromowana końcówka układu wydechowego.

 

Fanów szybkiej jazdy zadowoli z pewnością także stylizacja wnętrza Seata. Połączenie czarnego koloru tapicerki z białymi tarczami zegarów i czerwonymi elementami (szwy pokrycia kierownicy, dźwigni zmiany biegów oraz foteli i zagłówków) tworzą klimat sprzyjający poruszaniu się z dużymi prędkościami. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości