Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38527 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Sportowe Jaguary z nowymi oznaczeniami

Data publikacji: Autor: żródło: mototarget.pl

Fot. Land Rover Okazało się, że oznaczenia „R-S” i „R-S GT” są mylące dla klientów firmy JLR. Zapadła więc decyzja, aby je zmienić.

Fot. Land RoverW wywiadzie udzielonym serwisowi Car And Driver, John Edwards - szef oddziału Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations (SVO) - ujawnił, że firma zrezygnuje z dotychczas stosowanych oznaczeń sportowych modeli Jaguara i Land Rovera. Brytyjska firma już od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku używa litery „R” w nazewnictwie aut o wysokich osiągach, jednak wprowadzenie do oferty dwóch dodatkowych wariantów „R-S” i „R-S GT” okazało się zbyt dezorientujące dla zamożnych klientów.

Od teraz, najbardziej hardkorowe odmiany Jaguara i Land Rovera będą nosiły oznaczenie „SVR”. Wszystkie auta z tej serii będą budowane razem ze standardowymi modelami na tej samej linii produkcyjnej. Jednocześnie Edwards poinformował, że sportowe modele nie będą tworzone w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy - wręcz przeciwnie, samochody te będą dostępne na rynku przynajmniej przez kilka lat.

Pierwszym modelem z oznaczeniem „SVR” jest Range Rover Sport SVR. Jeszcze w tym roku w sprzedaży pojawi się też Jaguar F-Type SVR.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • omega (gość)

    Jaguar to obcy kapitał, Kukiz by to pogonił czyli nie wpuścił do Polski - tak mówił, wojna z obcym kapitałem i korpo.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jaguar zdjęcia

Jaguar dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jaguar Cena