Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Sportowy A3

Data publikacji: Autor: (mp)

 60 tys. sztuk modelu A3 Sportback zamierza produkować Audi w ciągu roku. 5-drzwiowy samochód ma być konkurentem dla BMW Serii 1.

60 tys. sztuk modelu A3 Sportback zamierza produkować Audi w ciągu roku. Trzydrzwiowy samochód ma być konkurentem dla BMW Serii 1.

 

A3 może być wyposażony w jeden z pięciu silników benzynowych o mocy od 102 do 250 KM. Oferowane są także dwa silniki wysokoprężne: 1.9 TDI o mocy 105 KM oraz 2.0 TDI o mocy 140 KM. W zależności od silnika, do dyspozycji jest manualna, 5- lub 6-biegowa skrzynia przekładniowa. Istnieje także możliwość zamówienia sportowej przekładni pozwalającej na szybszą zmianę biegów. Jest to zautomatyzowana przekładnia DSG z podwójnym sprzęgłem wielopłytkowym. Nabywca ma do wyboru dwa rodzaje przeniesienia napędu: na przednią oś lub stały napęd na cztery koła (Quattro).

 

A3 produkowane jest na tej samej płycie podłogowej co Volkswagen Golf V. Audi Sportback jest jednak dłuższy niż wcześniejsza wersja A3. Zmieniono także układ zawieszenia. Dostosowano go do sportowego charakteru auta, podobnie jak możliwości układu hamulcowego z tarczami o dużej średnicy.

 

Wygląda jednak na to, że walka o klienta dopiero się rozpoczyna, bowiem BMW ogłosiło, że zamierza sprzedać 100 tys. sztuk modelu serii 1. Oba auta stanowią dla siebie konkurencję.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości