Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sportowy, ale van

Data publikacji: Autor: (pim)

Fot. Ford Podczas ostatniego salonu samochodowego w Genewie Ford pokazał nowy rodzaj samochodu – prototyp nazwany SAV (Sport Activity Vehicle).

Bryłą nieco przypomina C-Maxa, ale jest smuklejszy.Fot. Ford

 

Ten jednobryłowy pojazd ma pozwolić na dynamiczną jazdę także zwolennikom pojemnych, funkcjonalnych aut rodzinnych.

 

– Naszym założeniem było opracowanie samochodu o przestronnym i uniwersalnym wnętrzu minivana, który jednak Fot. Ford budowałby zupełnie inny rodzaj więzi z kierowcą; auta niezmiernie dynamicznego, zarówno pod względem optycznym, jak i rzeczywistych osiągów – wspomina Geoff Gardiner, projektant nadwozia koncepcyjnego Forda SAV.

 

Choć jednobryłowe nadwozie ze sportem się raczej nie kojarzy, to projektanci starali się, żeby kierowca czuł się jak w wyczynowym samochodzie. Ma więc przed sobą Fot. Ford niecodziennie stylizowaną tablicę rozdzielczą i nieregularną kierownicę, kojarzącą się z samochodami sportowymi. Są w nią wbudowane przyciski do zmiany biegów. Sportowe wrażenia mają mu także zapewnić głębokie, profilowane fotele. We wnętrzu obok skóry wykorzystano nowoczesne materiały, przypominające fakturą tkaniny, z jakich robi się odzież sportową.

 

Na razie nie wiadomo czy i w jakiej formie ten samochód trafi do produkcji, ale przedstawiciele Forda zapewniają, że ten samochód wskazuje przyszły kierunek stylistycznych poszukiwań tej marki.

 

Martin Smith, dyrektor zarządzający pionu projektowania Ford of Europe:

 

Jesteśmy przekonani, że na rynku samochodów rodzinnych istnieje potencjalnie duże zapotrzebowanie na zupełnie nietradycyjny samochód o sylwetce, gabarytach i wyglądzie, które odpowiadałyby preferowanemu przez wielu ludzi aktywnemu stylowi życia.

Ford doskonale zdaje sobie sprawę, jak wielkie znaczenie ma wpływ stylistyki na upodobania potencjalnych nabywców i jak wielkie możliwości tkwią w sferze wzornictwa, dzięki której nasze produkty mogą stać się jeszcze oryginalniejsze i ciekawsze. Ten samochód wydaje się mówić „A teraz zapnijcie pasy, bo czeka was jazda, której długo nie zapomnicie”.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • nozda (gość)

    extra! taki właśnie powinien być C-max. taki powinien być Focus II - smukły!

  • n (gość)

    ...i dynamiczny. jak focus I

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości