Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Sportowy maluch

Data publikacji: Autor: PRO

Citroen to jeden z najmłodszych uczestników rajdowej karuzeli. Na początku była Xsara Kit Car, później Xsara T4, a dzisiaj jest to Xsara WRC. W przyszłym roku pojawi się rajdowa wersja modelu C2.

 

Po raz pierwszy w historii teamu w tegorocznym Rajdzie Monte Carlo całe podium przypadło załogom Xsary WRC. To ogromnym sukces tego zespołu. Sportowe Citroeny Saxo 1600 także święcą triumfy w kategorii Junior World Rally Championship na trasach Hiszpanii, Włoch a nawet Finlandii.

 

Kariera kierowcy rajdowego jest bardzo trudna, a droga usłana kolcami. O ile nie ma się szczęścia i pieniędzy nie można liczyć na sukces. Sport rajdowy należy bowiem do jednych z najdroższych. Działy sportu tworzą więc samochody rajdowe bardziej dostępne dla kieszeni zawodników. Podczas 73 Salonu Samochodowego w Genewie Citroen pokazał sportową przyszłość oznaczoną symbolem C2 mającą być przepustką do wielkiej rajdowej kariery najmłodszych adeptów sztuki szybkiego jeżdżenia.

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że konstruktorzy nadali autku rasowy, drapieżny wygląd. Nie pozostawiono żadnych wątpliwości co do tego, że C2 Sport został stworzony by wygrywać. W rękach młodego szaleńca kochającego ten niebezpieczny sport na pewno Citroen będzie sięgał po kolejne laury. Pod maską silnik o mocy 225 KM. Osiągana ona jest przy 8,500 tysiącach obrotów na minutę. Napęd przekazywany jest na przednie koła za pomocą sekwencyjnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach. Waga samochodu to 1000 kilogramów. Citroena C2 najprawdopodobniej na trasach rajdowych zobaczymy w 2004 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości